Ana sayfa Editörden 10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak!

10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak!

PAYLAŞ
10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak!

Pilot uygulamalarının yapıldığı çipli kimliklerde olumlu sonuçlar alındı. 10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak! İşte yeni kimlikler ve detaylar.

Uzun zamandır pilot uygulamalarının yapıldığı çipli kimlikler ilk olarak Kırıkkale de uygulandı. Kırıkkalede yaşayan vatandaşlardan sonra Rize, Trabzon ve Artvin illerinde de çipli kimlik için başvurular alınmaya başladı.

Bu illerin yanı sıra Erzincan, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Yalova, Uşak ve Erzurum gibi illere de dağıtımlar yapılacak. Yani yeni yıla girmeden önce toplamda 10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak! Çipli kimlikler için devlet tarafından pilot uygulama ili Kırıkkale seçilmiş ve bu ilde yeni kimlikler dağıtılmıştı.

10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak!

Ülkemizde ki diğer illerde de yavaş yavaş yayılmaya başlaması planlanan yeni kimlikler için dağıtım yapılacak diğer iller daha açıklandı. Rize, Trabzon ve Artvin için müracaatlar başlarken Erzincan, Erzurum, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Uşak ve Yalova illerinde de yakın tarihte planlamalar yapılıyor.

Çipli kimliklerin testleri uzun zamandır yapılıyordu. Pilot uygulama ile beraber olumlu sonuçlar alınan yeni kimlikler böylelikle farklı illerde de yaygınlaşmaya başlayacak. 2017 yılından önce alınan karar ile toplamda 10 İlde Daha Çipli Kimlik Kullanılacak! Ocak ayına girmemiz ile beraber tüm ülkede dağıtımı yapılması planlanıyor.

Yeni kimlikler için 15 yaşından büyüklerin nüfus müdürlüğüne başvurması gerekiyor. 15 Yaşından büyükler bireysel olarak başvuru yapabilirken, yaş sınırının altındakiler ise aileleri veya vasileri ile alabilecek. Zaman kaybetmemek için en yakın Nüfus müdürlüğüne randevu alarak işlemleri başlatmak oldukça önemli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.