Ana sayfa Apple 2014 Yılında En Çok İndirilen iOS Uygulamaları

2014 Yılında En Çok İndirilen iOS Uygulamaları

PAYLAŞ

Apple resmi olarak 2014 yılının en çok tutulan – indirilen ücretli ve ücretsiz iOS uygulamaları açıkladı. Ücretli uygulamalar listesinin en başında Heads Up! bulunuyor. Bu oyunda telefonu kafanızın üstüne doğru tutuyorsunuz ve arkadaşınız o sırada ipucu veriyor, siz de ekranda hangi ünlünün, filmin, dizinin veya hayvanın yazdığını bilmeye çalışıyorsunuz. Oyun 99 cent fiyatında ve oyun içi ödeme seçenekleri de bulunuyor.

İkinci sırada ise Minecraft-Pocket Edition oyunu, üçüncü sırada fotoğraf düzenleyicisi Afterlight, dördüncü sırada video oyunu olan Plague ve son olarak da akıllı alarm programı Sleep Cycle yer alıyor.

apple-2014un-en-cok-indirilen-uygulamalarini-acikladii

Peki, ücretsiz iOS uygulamaları hangileri? Muhtemelen tahmin etmişsinizdir ama en başta Facebook Messenger, ardından da Snapchat uygulaması geliyor. Bunları ise video sitesi YouTube’un resmi uygulaması, fotoğraf video paylaşım sitesi Instagram ve Facebook takip ediyor.

İşin en ilginç yanı, ücretsiz programlar geçtiğimiz yıl iOS’ta çok daha kar etti. Bunun sebebi de her ne kadar yüklemeleri bedava olsa da, içine girdiğinizde birçok şeyin parayla sunulması oluyor.

En çok kâr elde eden uygulamalar ise; Clash of Clans, Candy Crush Saga, Game of War-Fire, Pandora ve Big Fish Casino oldu. Bunlardan radyo sitesi Pandora hariç tamamı mobil oyun kategorisinde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.