Ana sayfa Oyun 25 Yıllık Oyun Yeniden Tasarlandı: Super Samurai Geliyor!

25 Yıllık Oyun Yeniden Tasarlandı: Super Samurai Geliyor!

PAYLAŞ

First Samurai sonrasında 25 Yıllık Oyun Yeniden Tasarlandı: Super Samurai Geliyor! Mevlüt Dinç yeni oyunu Super Samurai destek bekliyor. İşte detaylar.

Daha öncesinde bir çok oyun ile karşımıza çıkan, Mevlüt Dinç (Mev Dinç) yeni oyunu ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu zamana kadar bir çok kampanyayı sizlere sunduk. Özellikle de Kickstarter üzerinde yer alan kampanyaları güncel olarak aktarıyoruz.

Oyun sektörü hakkında bilginiz var ise, Mevlüt Dinç ismini fazlasıyla duymuşsunuzdur. Ordu doğumlu olan, oyun programcılığı ile uğraşan geliştirici, IKV yani İstanbul Kıyamet Vakti ile ülkemizde fazlasıyla tanınır hale gelmişti. Uzun bir süre oyun piyasasında sessizliğini koruyordu, nihayet son projesini duyurdu. Super Samurai isimli oyun ile piyasaya tekrardan gelecek olan Dinç, Kickstarter kampanyası ile destek bekliyor.

Ülkemizde oyun geliştiricilerinin önünü açıp bu bağlamda büyük projelere imza atan Mevlüt Dinç, Raff Cecco ile ortak çalışmış. Super Samurai projesi, aslında geçmişten günümüze taşınan bir proje. Geçmişte First Samurai oyunu ile Commodere platformunda oyun yayınlayan geliştirici günümüzde de efsane olabilecek düzeyde bir oyunla karşımıza çıkıyor.

25 Yıllık Oyun Yeniden Tasarlandı: Super Samurai Geliyor!

1991 yılında First Samurai oyunu, sayısız derginin kapağına konu oldu. 25 yıl aradan sonra Super Samurai adıyla sektörde yer alması planlanan oyun Mev Dinç ve Raff Cecco tarafından tasarlandı. Ortaklaşa geliştirilen proje de büyük bir emek söz konusu.

Commodere 64 platformunda ilk on C64 oyunlardan kabul edilen oyunun Türk geliştirici tarafından bugünlere kadar getirilmesi mutluluk verici. İlk Samurai karakterinin ve oyun içi grafiklerin fazlasıyla geliştirildiği yeni oyun, destekler sayesinde piyasada yer alacak.

Oyunda yer alan karakter için farklı hareket kombinasyonları tasarlanmış durumda. Ayrıca mekan ve zaman algısı da yaratılmış. Bu tarz oyunlar sevenler için inanılmaz eğlenceli olacak diyebiliriz. Merak edenler için oyunun tanıtım videosu;

3D grafiklere sahip olan oyun, orjinal oyuna göre daha tempolu, bol aksiyonu olacak. Farklı hikayesiyle dikkat çeken oyunun geliştirilmesinde imzası olan Mevlüt Dinç, Türkiyedeki oyun sektörünün yeterli desteği vermemesinden şikayetçi.

25 yıl sonrasında oyun tekrardan tasarlandı. 3D grafiklerle Super Samurai adını aldı.

Lakin baktığımız zaman, ülkemizdeki oyun sektörüne katkısı büyük olan bir geliştiriciye ülkemizden destek gelmemesi oldukça üzücü. Kickstarter projesine en büyük destek de yurt dışından gelmiş durumda. Umarız ki, Ülkemizden de büyük destekler gelir.

supersamurai-2super-samurai-2 super-samurai-3

Daha üstün grafikler, daha iyi bir senaryoya sahip olacak oyun bir nevi yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. 1991 yılında yılın oyunu ödülünü alan oyunu tekrardan tasarlayan Türk programcı Mevlüt Dinç’e destek vermek için, şuradaki Kickstarter bağlantısını kullanabilirsiniz.

Super Samurai Kickstarter projesi sadece 3 gün içerisinde 33 Bin TL’e yakın destek aldı. Hedef ise 350 bin civarında. Kampanyanın bitmesine ise 27 gün daha var. Umarız bu zaman zarfında gerekli bütçe toparlanır ve efsane oyun yeniden karşımıza çıkar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.