Ana sayfa Akıllı Telefon 2K Ekranlı Akıllı Telefon Bakın Kimden Geliyor

2K Ekranlı Akıllı Telefon Bakın Kimden Geliyor

PAYLAŞ

Dünya genelinde bilinmese bile bazı markalar Çin pazarı içerisinde oldukça popüler. 1 milyardan fazla nüfuslu bir ülke çoğu elektronik markası için yeterli bir pazar olarak kabul ediliyor ve bu markalar Çin dışına çıkmıyor. Yine bu markalardan bir tanesi olan Oppo, resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bazı bilgiler ile oldukça dikkat çekti.

Markanın Find adını verdiği popüler akıllı telefon serisinin yeni ürünü Oppo Find 7 hakkında verilen bazı bilgiler cihazın ekranının 2K çözünürlükte olacağı yönünde. Yukarıda sağ tarafta gördüğünüz görselde marka kendi ürünlerini karşılaştırıyor. Find 5 adı verilen bir önceki nesil akıllı telefonunun 1080p ekrana sahip olduğnu dile getiren marka Find 7 için “2K display” yani 2K ekran açıklamasını yapıyor.

2K çözünürlüğe bilgisayar ve tablet dünyasından alışığız ancak mobil tarafta şimdiye kadar 1080p’nin ötesine geçebilen pek olmamıştı. Son olarak geçtiğimiz aylarda Vivo adlı bir başka Çin markası 2K çözünürlüklü akıllı telefonundan bahsetmişti.

Oppo isimli marka 2K çözünürlüklü akıllı telefonunu piyasaya sürdüğünde büyük bir ilgi olacağını tahmin ediyoruz. 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacağı iddia edilen Oppo Find 7’yi yakından takip edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.