Ana sayfa Sosyal Medya Sadece 15 Saniyede 3 Rubik Küpü Aynı Anda Çözen Adam!

Sadece 15 Saniyede 3 Rubik Küpü Aynı Anda Çözen Adam!

PAYLAŞ

Her geçen gün farklı tarzda ilginç videolar karşımıza çıkıyor. Ancak bu sefer karşımıza Sadece 15 Saniyede 3 Rubik Küpü Aynı Anda Çözen Adam çıktı!

Zeka küpü, diğer adıyla Rübik küpleri çözmek oldukça zordur. Bu zamana kadar birini çözdüğümüzde mutlu olurken, 3 Rubik küpü aynı anda çözen bir hokkabaz ortaya çıktı. Beyin jimnastiği yapmak ve görsel hafızayı kuvvetlendirmek adına bunca yıldır karşımıza çıkan Rubik küpler, çoğu zaman sinirimizi bozsa da, hepsini tamamladığımızda mutlu olmayan yoktur diye düşünüyorum.

Bu zamana kadar rubik küplerin nasıl çözüldüğüne dair bir takım videolar, bilgiler yayınlandı. Bu bilgiler sonrasında rubik küpleri çözmek oldukça kolay. Mantığını kavradıktan sonra herkesin çözeceğine inanıyorum. (Çözemedi) Rubik küpleri çözmenin yanı sıra, en kısa sürede çözmekte bir mesele. İnsan zekasının yanı sıra, Robotik alanda da rubik küpleri çözebilmek adına bir takım çalışmalar yapıldı. Hatta geçenlerde dünyanın en hızlı rubik küpü çözen robotu karşımıza çıkmıştı. Arkadaşlarının RuboCubo lakabını taktığı adam, 3 tane rubik küpü hokkabaz gibi havada çevirerek çözüyor. Üstelik bunu sadece 15 saniye içerisinde gerçekleştiriyor. Hokkabaz adamın videosunu izlemek isterseniz videosu aşağıda ;

Normalde bu zamana kadar hep tek rubik küpü için ilginç çözüm yöntemleri görüyorduk. RuboCubo’nun havada 3 rubik küpü de çevirerek çözmesi sonrasında bakalım ne gibi çözüm yöntemleri ortaya çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.