Ana sayfa İnternet Yeni Yılda 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet!

Yeni Yılda 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet!

PAYLAŞ
300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet

Yeni yıl ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından yürütülen uygulama başlayacak. Yeni Yılda 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Hizmeti verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yeni yıl ile beraber düşük gelirli ailelere ücretsiz internet hizmeti için adım atacağını belirtti. 300 bin kişinin yararlanacağı belirtilen ücretsiz internet ile ilgili açıklamalar ile, farklı detaylara yer verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ücretsiz internet uygulaması için uzun zamandır çalışmalar yapılıyordu. Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri iletişim kurumunun ortak yürüttüğü projede artık sona gelindi.

300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet!

Ücretsiz internet uygulaması, dar gelirli aileler için sağlanacak. Sosyal yardımlaşma ve Dayanışmaya teşvik fonu‘nun 11 Şubat 2016 tarihinde aldığı kararlar neticesinde hayata geçirilecek olan uygulama, ücretsiz internet sağlamış olacak.

İletişim ve teknoloji çağında olmamız sebebiyle bir çok kişi internetten araştırmalar yapabiliyor, kendini geliştirebiliyor. Veya kendi alanında çalışmalar yürütebiliyor. Ancak internet sahibi olmayanlar için bu durumlar söz konusu değil. Bu yüzden de uzun süredir planlanan ücretsiz internet uygulaması kapsamında yeni yılda 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet hizmeti verilecek. Konu ile ilgili çalışmalar yeni yılda tamamlanmış olacak.

Ücretsiz İnternet Hizmeti Nasıl Alınacak?

40 milyon TL bütçenin ayrıldığı uygulamanın Aralık ayının sonunda vatandaşların hizmetine sunulacak. Ücretsiz internet hizmetinden yaklaşık 300 bin kişi yararlanabilecek. Uygulama ile beraber düşük gelirli, yoksul durumdaki vatandaşlara hizmet verilecek. Ayrıca güvenli internet kapsamında aile koruma şifresi açık halde, kotalı bir şekilde hizmet verilecek.

Hizmetten yararlanabilmek için en temel şart, düşük gelirli olmak. Bu yüzden de hizmetten faydalanmak isteyen bireylerin gelir tespiti yaptırması gerektirmekte. Yapılan araştırmalar sonucunda kişinin düşük gelirli tespit edilmesi ile beraber ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilecek. Böylelikle internet hizmetini ücretsiz alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.