Ana sayfa Mobil 4.5G için Toplamda Kaç SIM Kart Değişti

4.5G için Toplamda Kaç SIM Kart Değişti

PAYLAŞ

1 Nisan’dan itibaren 4.5 G’ye geçiş yapacağız. Bu haberin duyulması üzerine hemen hemen tüm operatörler ücretsiz SIM kartı değişim imkanı sunuyor.

Ülkemizde bir süredir 4.5 G‘ye geçecek olmanın heyecanı ile bekleyiş sürüyor. 1 Nisan itibariyle hayatımıza girecek olan 4.5 G için tüm operatörler ücretsiz SIM Kartı değişiminin yanında bedava İnternet gibi bazı kampanyalarda yapıyor.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, bugüne kadar 46 milyona yakın kullanıcının 4.5 G uyumlu SIM karta geçiş yaptığını duyurdu. Abonelerin 4.5 G hızından yararlanabilmeleri için 4.5 G uyumlu bir akıllı telefona sahip olmaları gerektiğini belirten Sinan Ekşi, 3G’ye oranla 4.5 G’nin 10 kat hızlı olacağını da açıkladı.

Tabiiki sadece 4.5 G destekleyen bir akıllı telefonumuzun olması da yeterli değil. SIM Kartın da bu desteğe sahip olması gerekiyor. Şu anda ülkemizde 75.2 milyon hattın bulunduğunu düşünürsek 46 milyon abonenin 4.5 G’ye geçecek olması da gayet iyi bir oran.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.