Ana sayfa Akıllı Telefon 41 MP Kameralı Telefon : Meizu MX5

41 MP Kameralı Telefon : Meizu MX5

PAYLAŞ

Çin’in kendine has markalarından Meizu, diğer Çin menşeili markalar gibi adını duyurmak için yeni teknolojiler denemeye ve öncü olmaya çalışıyor. ZTE ve Xiaomi gibi pazar payını artırmak isteyen markanın sıradaki akıllı telefonu için oldukça iddialı bir görsel ortaya atıldı. Weibo kaynaklı görselde yer alan bilgilere göre Meizu MX5 modeli sektörde öncü akıllı telefonlardan bir tanesi olacak.

Telefonda yok yok. Ancak en dikkat çekici özelliği 41 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğu iddia edilen kamerası. Daha önce Nokia Lumia 1020 modelinde gördüğümüz bu çözünürlükte kamera ile aynı sensörü kullanacağı iddia edilen cihazın tek özelliği kamerası değil.

Şimdi diğer özelliklerine geçmeden önce, bu iddianın bir noktada mantıklı olabileceğini söylemekte yarar var. Çünkü bildiğiniz gibi Microsoft, Nokia’yı resmen dağıttı ve bazı mühendisler Meizu bünyesine girmiş olabilir.

meizu-mx5-41mp-kamera-2

Meizu MX5 modelinde 5.7 inç büyüklüğe ve 2K çözünürlüğe sahip bir ekran paneli kullanılacağı diğer iddialar arasında. Cihazın arka kısmında ise e-ink panele sahip ikinci bir ekran olacağı söyleniyor. Yani Meizu MX5 modelinde iki ekran olacak. 64-bit mimariye sahip Snapdragon 810 yongasetinden güç alacağı iddia edilen cihaz 330 Dolar gibi son derece uygun bir fiyatla raflardaki yerini alacak. Tabii bu bilgiler henüz söylenti aşamasında ve netlik kazanmış değil. Ancak markayı düşündüğümüzde mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.