Ana sayfa Soru - Cevap Adı bilinmeyen yazı fontu nasıl bulunur?

Adı bilinmeyen yazı fontu nasıl bulunur?

PAYLAŞ

İnternet dünyasında bir şeyler üretme sürecindeyseniz, yaratıcılık namına bazen alternatif font arayışına girmek isteyebilirsiniz. Bilgisayar dünyasında yer alan sayısız ücretli ve ücretsiz font arasında karar vermek bazen oldukça zor olabilir. Böyle bir durumda size ilham veren, oldukça hoşunuza giden ancak adını bilmediğiniz bir font karşınıza çıkabilir.

Eğer şanslıysanız bu fontun adını birileri biliyordur ancak ya daha önce kimse bu fontu merak etmediyse? İşte böyle bir durumda imdadınıza koşan bir servis mevcut. Beğendiğiniz bir yazının ekran görüntüsünü çekerek, orada kullanılan fontu veya o fonta benzer fontları görebilmeniz mümkün. Ücretsiz olarak sunulan bu servisin başarı oranı ne yazıkki %100 değil ancak aradığınız fonta en benzer fontları önermesi, işinizi fazlasıyla kolaylaştıracak.

MyFonts isimli sitenin What The Font isimli servisini kullanmak hayli kolay. Oldukça sadece bir arayüze sahip olan MyFonts’a aradığınız merak ettiğiniz fontla yazılmış bir ekran görüntüsü vermeniz gerekiyor. Bu bir ekran görüntüsünden ziyade özellikle fontu içerek sayfanın o bölümü de olabilir. Ardından sistem sizden bazı doğrulamalar istiyor. Tanımlayamadığı harfleri girerek, işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bir sonraki adımda ise merak ettiğiniz fontun adını ve indirme adresini görebiliyorsunuz.

Eğer sistem o fontu bulamadıysa, o fonta karakteristik olarak en çok benzeyen başka fontları öneriyor. MyFonts’un What The Font isimli servisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.