Ana sayfa İnternet Adil Kullanım Kotası (AKK) Kalktı Mı

Adil Kullanım Kotası (AKK) Kalktı Mı

PAYLAŞ

Bu zamana kadar birçok internet kullanıcısının en büyük sorunu olan ve kullanıcıların yakındığı Adil Kullanım Kotası Kalktı mı

Ülkemizde internet kullanıcılarının bu zamana kadar yakındığı en büyük problemlerden bir tanesi de maalesef ki Adil Kullanım Kotası. Birçok kullanıcı tarafından gerek imza toplandı, gerek ilgili yerlere mailler vs. atıldı. Ancak hiçbir sonuç alınamamıştı. Şu anda baktığımız zaman, AKK ilgili çalışmaların olduğunu hatta birçok şehirde internet kullanan kullanıcıların AKK’ya takılmadığını biliyoruz. Bu konuda herhangi bir resmi açıklama yokken, kullanıcılar ümitli bir şekilde bekliyor.

Özellikle son zamanlarda Türk Telekom’un TTNET, Avea birleşmesi ile beraber doğan gücün reklamları yapılıyorken, böyle bir durumun oluşma ihtimali de elbette var ! Her ne kadar zor olarak bakılsa da, aslında AKK’nin kalkması ile beraber birçok kullanıcı paketini yükselterek, hem servis sağlayıcısını, hemde kendini mutlu edecek.

Adil Kullanım Kotası Kalkmış Olabilir

Hızlar Düşmedi, Adil Kullanım Kotası Kalktı Mı?

Sürekli olarak belirtilen kota sınırına ulaşıldığında otomatik bir şekilde devreye giren Adil kullanım kotası ile beraber kullanıcılar yakınıyor, hatta birçok kullanıcı da bu durumdan şikayet ediyordu. Birçok servis sağlayıcısında böyle bir sistem olmasa da, maalesef ki ülkemizin en yaygın 2 internet servis sağlayıcısı TTNET ve SuperOnline’da böyle bir sınır var. İnternet özgürlüğünün kısıtlandığı AKK’nın kalkmış olma durumu var ! Neden mi ? Kendimden örnek vermek gerekirse, uzun zamandır internet kullanıyorum ve internet servis sağlayıcısından satın aldığım paket 16 mbps olsa dahi, asla 16 mbps hızı görmüyor, 50 GB Aştığımda ise AKK ile beraber Download hızım 3 mbps’ye iniyordu. Şu anda ayın sonlarındayız. İnternet hız testi yaptığımda normalde AKK’nin 10 gün önce devreye girmesi gerekirken, hızım da herhangi bir düşüş olmadı.

Adil Kullanım Kotası (AKK) Kalkmış OlabilirGördüğünüz üzere, normalde 3 mbps olması gerekirken, hızım şu anda 11.42 Mbps ile bu zamana kadar ki en yüksek hızına ulaşıyor. Türk telekom’un internet sitesinden baktığımda toplamda 90 GB indirme yaptığımı görüyorum. Ancak buna rağmen AKK devreye girmedi. Konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Ancak birçok kullanıcının yaptığı ölçümler ile beraber, Adil Kullanım Kotasının Kalkmış olma ihtimali oldukça kuvvetlendi. Otomatik bir şekilde etkinleşen AKK için herhangi bir vana vs. açılmıyor :) Bu zamana kadar kullanıcıların yaptığı yorumlara da bakılırsa Adil Kullanım Kotası Muhtemelen Kalktı.

Adil Kullanım Kotası Kl Ancak Konu ile ilgili kesin ve resmi bir açıklama geldiğinde Teknovi olarak bu haberi sizlerle hızlı bir şekilde paylaşacağız !

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.