Ana sayfa İnternet Adil Kullanım Kotasının Kaldırılacağı Tarih Açıklandı!

Adil Kullanım Kotasının Kaldırılacağı Tarih Açıklandı!

PAYLAŞ
Adil Kullanım Kotasının Kaldırılacağı Tarih Açıklandı

Bir çok kullanıcının şikayet ettiği AKK’ye karşı çalışmalar nihayet sonuç verdi. Adil Kullanım Kotasının Kaldırılacağı Tarih Açıklandı! İşte AKK’nin kaldırılacağı tarih!

İnternet kullanıcılarının uzun zamandır merakla beklediği haber nihayet geldi. Daha öncesinde Adil Kullanım Kotasının kaldırılacağına dair haberler gelmiş, ancak daha sonrasında bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını görmüştük.

Bir nevi dedikodu olarak paylaşılan haberlerden sonra AKK’nin kaldırılmasına dair açıklama resmiyet kazandı. İnternet’in kısıtlanarak, örneğin 8 mbps bir internete sahipken, 3 mbps’e düşmesi kullanıcıları sinirlendiriyordu. Bu konuda uzun zamandır araştırmalar yapılıp, detaylıca tespitler yapılmıştı. İnternet kullanıcıları tarafından başlatılan change.org kampanyasında toplamda 245 binden fazla oy toplandı.

Adil Kullanım Kotasının Kaldırılacağı Tarih Açıklandı!

Bilgi Teknolojileri Kurumu yani BTK, adil kullanım kotalarının kaldırılacağına dair açıklama yaptı. Ancak bu açıklamaya göre AKK bu yıl değil, gelecek yıl kaldırılacak. 2018 yılının ortalarına doğru kaldırılacağı açıklanan Adil Kullanım Kotası sonrasında internet kullanıcıları, hız düşüşü olmadan interneti kullanabilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından resmiyet kazandırılan açıklama, şimdiden ses getirdi. İnternet kullanıcıları bu duruma seviniyor.

Bakan Ahmet Arslan, internetteki hız düşüşü olarak nitelendirdiğimiz Adil Kullanım Kotasının, yoğunluk olmaması için uygulandığını açıkladı. 2018 yılına kadar alt yapı çalışmalarının güçlendirilmesi sonrasında Adil Kullanım Kotası da kaldırılacak. Dolayısıyla AKK’nin 2018 yılında kaldırılacağı da açıklandı diyebiliriz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.