Ana sayfa Android Admob App-Ads.txt Hatası Çözümü

Admob App-Ads.txt Hatası Çözümü

PAYLAŞ
Admob App-Ads.txt Hatası Çözümü

Son zamanlarda bir çok uygulama geliştiricisi, Google’dan gelen mail ile Geliştiriciler için App-Ads.txt Hatası Nasıl Çözülür? sorusunu sormaya başladı. 

Geliştiriciler tarafında yeni bir Google güncellemesi karşımıza çıktı. Son zamanlarda Google’dan geliştiricilere gelen güncelleme sonrasında bir çok kişi, bu hatanın nasıl çözüleceğini soruyor. Geliştiricilere daima destek veren ve yanında olan Teknovi olarak sizler için, bu hatanın çözümünü paylaşıyoruz.

Öncelikle aşağıda yazan adımları uygulamalısınız. Bunun yanında herhangi bir hata aldığınızda ise yorum kısmından bize yazabilirsiniz. App-Ads Öncelikle yapmamız gereken işlemler oldukça basit. Hemen adımlara geçelim;

Admob App-Ads.txt Hatası ve Çözümü – Yanlış Bilinenler

  1. Developer hesabında Her uygulama için ayrı ayrı domain almak – YANLIŞ
  2. Subdomain açıp, her uygulama için ayrı ayrı ayarlama yapmak – YANLIŞ
  3. Her uygulamanın app-ads.txt dosyasının farklı olması – YANLIŞ

App-Ads.txt nedir? Ne İşe Yarar?

  • Temel mantık olarak webmaster tools’daki, site tanılama olarak tanımlayabiliriz. Developer hesabınızı, reklam – uygulama/oyunlar arasında köprü sağlar.
  • Bu işlemi yaparak, hesabınızı, reklam kimliğinizi doğrulamış olursunuz. Böylelikle daha fazla reklamverene ulaşabilirsiniz.

Admob App-Ads.txt Hatası ve Çözümü

1 – Google Play developer console’a giriş yapın
2 – Developer console’da mevcut uygulamaya giriş yapın, Mağaza girişi kısmına gelin.


Mağaza girişi kısmına geldikten sonra >> İletişim Bilgileri diyoruz > Websitesi kısmına site adresimizi ekliyoruz.

Google Play Developer Console’da işimiz bitti. Sıra Console’daki websitemiz ile Admob arasındaki köprüyü kurmakta.
Admob’a giriş yapıyoruz. Giriş yapmak için >> Buraya tıklayın

Tüm uygulamalar kısmında ise, Uygulamalar ve App-Ads.txt şeklinde 2 farklı sekme çıkacak.Biz burada App-Ads.txt sekmesine tıklıyoruz.

App-Ads.txt dosyasını ayarlama diyoruz, Ardından önümüze ekran geliyor. Gelen ekranda, txt dosyası için kod verecek. Bu kodu sitemizin ana dizinine app-ads.txt dosyası açarak yapıştırıyoruz. 24 saat içerisinde onaylanıyor.

GİTHUB ARACILIĞIYLA NASIL ONAYLARIZ ?

Google Admob’dan yukarıdaki şekilde bir hata aldıysanız ya da mail geldiyse, yukarıdaki adımları uygulayarak bu hatayı kolaylıkla çözebilirsiniz. Github’ı kullanarak ÜCRETSİZ Host ve domain alabiliyoruz. Bunun yanı sıra ücretsiz olarak Github aracılığıyla App-Ads.txt hatasını çözmek istiyorsanız adımları takip edin;

Adım1 – Github’a giriş yaptık, + ikonuna tıkladık ve New repository dedik. Ardından ise yeni Respository için düzenlemeler yapacağız.

Adım 2 – Github üzerinden kullaniciadi.github.io şeklinde bir site oluşturduk. Bu sitemizi Google Play developer console’da yukarıda bahsettiğimiz adımları kullanarak ekliyoruz. Böylelikle sitemiz, Google Play geliştirici konsoluna eklenmiş oldu.

Yeni sayfamızda, bir takım ayarlamalar yapıyoruz ve bu ayarlamaların herkese açık olduğuna dikkat ediyoruz. Repository name kısmına kullanıcı adınıza göre düzenlemeler yapıp, bu düzenlemeleri yazmalısınız.

Adım 3 – Yeni sayfamız oluşturuldu, sırada yeni dosya oluşturmak kaldı. Yeni dosya oluştur diyoruz ve yeni dosyanın adını da app-ads.txt koyuyoruz. Böylelikle sitemizin ana dizininde app-ads.txt adına bir dosya oluşturmuş olacağız.

Github dosyamızda, Admob’un bize verdiği kodu yapıştırdık ve böylelikle sayfamızın dizininde bu kod yer aldı. Bu sayfamızın linki ise kullaniciAdi.github.io/app-ads.txt oldu.

Tebrikler! Tüm bu ayarlamalar sonrasında, artık Github’ı kullanarak ücretsiz olarak App-Ads.txt dosyası oluşturuldu ve bu dosyayı da Admob’a ekledik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.