Ana sayfa Mobil Adreno 430 Performans Testi Sonuçları Sızdı

Adreno 430 Performans Testi Sonuçları Sızdı

PAYLAŞ

Qualcomm’un yeni grafik işlem birimi Adreno 430 GPU’nun benchmark testi sonuçları sızdı. Adreno 430 GPU’nun performans testi sonuçlarını GFXBench üzerinden haberimizde bulabilirsiniz. Adreno 430 GPU hangi cihazlarda olacak, Adreno 430 hangi oyunları çalıştırır hepsi haberimizde.

Adreno 430 GPU aslında ayrı olarak sunulan bir donanım değil. Snapdragon işlemci yongaseti üzerinde geliyor. Yani birlikte çalışıyor. 2015 yılında çıkacak olan Snapdragon 810 işlemciyle birlikte sunulacak. Piyasadaki en hızlı GPU yani grafik işlem birimi olacak. Snapdragon 810 hakkında çıkan ısınma sorunu iddilarına buradaki başlığımızda yer vermiştik. Piyasaya çıkınca sorun var mı yok mu göreceğiz.

Adreno 430 GPU, şimdilik piyasadaki en iyi grafik işlem birimi olarak görülüyor. Snapdragon 815 ve Snapdragon 820 işlemlerinde daha üst düzeyde Adreno serileri olacağı iddia ediliyor. O bilgilere de buradaki başlığımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi biz asıl konumuz olan Adreno 430 performans testi yani benchmark sonuçlarına gelelim.

Adreno 430 GPU, 2015 yılında çıkacak olan çoğu akıllı telefonda bekleniyor. Snapdragon 810 işlemciyi kullanacak olan akıllı telefonlarda Adreno 430 GPU‘yu göreceğiz. Şuan Google Play Store’da yer alan oyunların hepsini rahatlıkla, yüksek çözünürlükte ve yüksek grafik detaylarıyla çalıştıracak kapasiteye sahip.

Aşağıda yer alan görselde Adreno 430 GPU‘nun diğer grafik işlem birimleriyle karşılaştırmasına yani GFXBench benchmark testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Diğer Adreno serisi GPU’lar ve Mali GPU’lar ile karşılaştırmalı sonuçları detaylıca görmek için görsele tıklayarak büyütebilirsiniz.

Adreno 430 GFXBench Benchmark Testi Sonuçları

Adreno 430 GFXBench Benchmark Sonuçları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.