Ana sayfa Sektörden Akbank’ın Bankacılık Sistemine Siber Saldırı

Akbank’ın Bankacılık Sistemine Siber Saldırı

PAYLAŞ
Akbank'ın Bankacılık Sistemine Siber Saldırı

Sessiz bir şekilde çalışmalarını yürüten bir takım hacker grupları tarafından Akbank’ın Bankacılık Sistemine Siber Saldırı düzenlendi.

Son günlerde bankaların sistemlerine siber saldırıların sonu bir türlü gelmiyor. Bundan yaklaşık 1 sene öncesinde bir çok bankaya düzenlenen saldırılar, bu sefer de ayrı ayrı gerçekleştirildi. Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan Akbank, bugün gün boyunca siber saldırı ile karşı karşıya kaldı.

Belirtilenlere göre yaklaşık 8 saat boyunca Türkiye genelinde hiçbir ATM’si ve bankacılık sistemi çalışmayan Akbank, sık sık kesintiler yaşadı. Ayrıca bu durumdan Akbank internet sitesi, mobil şube, pos cihazları da nasibini aldı. Akbank yetkilileri tarafından Reuters’a yapılan açıklamada “Teknik sebepler ile banka içi sistemlerimizde geçici kesintiler yaşanmaktadır. Konu ile ilgili ekiplerimiz çalışmakta olup, en kısa zamanda hizmetlerimiz kesintisiz olarak devam edecektir.” şeklinde bilgi verildi.

Akbank’ın Bankacılık Sistemine Siber Saldırı!

Aradan geçen uzun saatler sonrasında kesintiler hala devam etse de sorunun bir kısmı çözülmüş gibi görünüyor. Hackerların Akbank’ın sistemine yaptığı saldırı sonrasında Garanti Bankası da bir takım kesintiler yaşadı. Ancak konu ile ilgili resmi kaynaklardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Konu ile ilgili herhangi bir hacker grubu açıklama yapmadı. Ancak saldırı haritalarına baktığımız da, yoğun siber saldırıların devam ettiğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.