Ana sayfa CES 2017 Akıllı Asistan Cortana BMW Araçlara Geliyor!

Akıllı Asistan Cortana BMW Araçlara Geliyor!

PAYLAŞ
Akıllı Asistan Cortana BMW Araçlara Geliyor

CES 2017’den muhteşem bir haber daha geldi. Akıllı Asistan Cortana BMW Araçlara Geliyor! Microsoft’un akıllı asistanı BMW araçlarda yer alacak.

Araçlara dair bir çok haberi sizinle paylaşırken, CES 2017 gelişmelerini de hızla aktarmaya çalışıyoruz. BMW CES 2017’de yer alan firmalar arasında yer alıyor. Son teknoloji otomobilleri hakkında kullanıcılara bilgiler veren BMW, aynı zamanda araçlarındaki yeni özelliklerini de kullanıcılara aktarıyor.

Microsoft’un uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü Cortana, her geçen gün daha da yaygın hale geliyor. Cortana her ne kadar Türkçe yayınlanmamış olsa da, bu konuda da çalışmalar devam ediyor. Cortana’nın hızlı gelişim sürecine girmesi ile beraber farklı sektörlerde karşımıza çıkacağı haberlerini almıştık. Bu haberler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Akıllı Asistan Cortana BMW Araçlara Geliyor!

BMW ve Microsoft işbirliği ile beraber Cortana BMW araçlarında sesli asistan olarak karşımıza çıkacak. Cortana’ya ciddi yatırımlar yapan Microsoft, bu yatırımların meyvesini almaya başladı. Oyun konsolları, bilgisayarlar ve Windows Phone’larda karşımıza çıkan Cortana bu sefer BMW’nin modellerinde karşımıza çıkacak.

CES 2017’ye dair haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha öncesinde BMW’nin araç anahtarlarında Cortana olacağına dair söylentiler vardı. Bu söylentiler sonrasında BMW’nin CES 2017’deki açıklamaları, tekrardan Cortana’lı BMW Anahtarı konseptini akıllara getirdi.

Cortana’nın yer aldığı BMW anahtarı konsepti CES 2017 açıklamaları sonrasında tekrardan gündeme geldi.

BMW’nin geleceğe yatırım yapması sonrasında Microsoft ile işbirliğine gidildi. Daha öncesinde farklı cihazlarda kullanıma sunulan Cortana bu kez otomobillerde yer alacak. BMW tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, araçların ekranında Cortana aktif bir rol oynayacak. BMW araçlarda var olan Connected Drive özelliği ile tam uyumlu çalışması beklenen Cortana, sürücülere farklı bir deneyim yaşatacak.

BMW Araçlar Cortana ile Tam Uyumluı Oluyor!

Sesli komutlara göre çalışabilen Cortana, örneğin “beni en yakın benzinliğe götür” komutu ile, yakınlardaki benzinliğe yol tarifi alabiliyor. Bunun yanı sıra yüzlerce komuta cevap verebilecek Cortana, BMW araçlarda sürücülerin işini kolaylaştıracak.

Yakınlardaki restoranlar, hava durumu ve hatta söylentilere göre Yol bilgisi, Cortana tarafından sürücülere aktarılacak. Ayrıca bir restorandan rezervasyon yapmak istediğiniz de yine sesli komut vermeniz yeterli olabilecek.

BMW araçlar Cortana ile daha akıllı araçlar üretmeyi planlıyor. Araçları zenginleştirmek isteyen firma, yakında bomba gibi haberler ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Şu an için hangi araç modellerinde Cortana’ya yer verilecek herhangi bir açıklama yok. Ancak yakın gelecekte üretilecek BMW modellerinde Cortana’yı görmemiz mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.