Ana sayfa İlginç Ürünler Merakla Beklediğiniz Akıllı Çöp Tenekeleri Geliyor

Merakla Beklediğiniz Akıllı Çöp Tenekeleri Geliyor

PAYLAŞ

Hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı cihazlara bir yenisi daha ekleniyor. Gece gündüz Merakla Beklediğiniz Akıllı Çöp Tenekeleri Geliyor !

Gelişen teknoloji ile beraber hayatımıza bir çok akıllı cihaz girdi. Akıllı Telefon, akıllı bileklik, akıllı saat gibi cihazlardan sonra şimdi de o çok merak ettiğimiz akıllı cihaz geliyor ! Akıllı Çöp tenekeleri geçtiğimiz günlerde üretildi. Şaka değil gerçek ! uzun zamandır üzerinden çalışıldığı bu akıllı çöp tenekeleri Fransız bir şirketin Ar-ge çalışmaları sonrasında üretildi. Samsung’un geçtiğimiz günlerde beyaz eşya ürünlerinde Akıllı buzdolabı da yer alıyordu. Nesnelerin interneti olarak bilinen iOT teknolojisi ile beraber bu tarz ürünleri görecektik. Ancak Akıllı çöp tenekesi tarzında cihazların hayatımıza gireceğini tahmin bile etmiyorduk.

Farklı bir konseptle alıcılarını bekleyen bu akıllı çöp tenekeleri, ilerleyen zamanlarda daha farklı amaçlarla kullanılacak. Ancak asıl amacının çöp tenekesi dolduğunda mesaj göndermesi yada geliştirildiğin de nelerin kutuya atıldığının bilinmesi diyebiliriz. Akıllı çöp tenekeleri ile beraber, Çöp doluluk oranları anlık olarak mesaj şeklinde gidiyor. Farklı bir konseptle tasarlanan çöp tenekelerinde işleyiş şöyle. Örneğin bir çöp konteynerı var ve tıka basa dolu. Bunu belediyenin alması için saati beklemek gerekiyor. Ancak bu akıllı çöp tenekeleri ile beraber çöp doluluk oranı hesaplanarak belediyeye bildiriliyor. Böylece çöp tenekesi dolduğunda belediye ekipleri gelerek çöpleri alıp gidiyor. Hem belediye görevlilerinin işi kolay hale geliyor, hem de daha temiz bir yaşam alanı sunuluyor.

Benim ne ihtiyacımı karşılayacak diye düşünebilirsiniz. Zaten Akıllı Çöp tenekelerinin asıl kullanım alanı evimiz de değil de, sokaklar. Sokaklarda kullanıldığını düşünürsek, gerçekten de takdir edilecek bir proje olarak görünüyor. Ne kadar doğru uygulanır, gerçekten işe yarar mı orası bilinmez. Ancak böylelikle hayatımıza bir akıllı cihaz daha girmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.