Ana sayfa İlginç Ürünler Akıllı Telefonla Profesyonel Görüntüler Çeken Robot: Picbot

Akıllı Telefonla Profesyonel Görüntüler Çeken Robot: Picbot

PAYLAŞ
Akıllı Telefonla Profesyonel Görüntüler Çeken Robot

Kickstar’da bir çok projenin yer aldığını biliyoruz. Bu projelerden başarıya ulaşan bir tanesi de Akıllı Telefonla Profesyonel Görüntüler Çeken Robot: Picbot projesi.

Picbot isimli bir robot, akıllı telefonunuzla profesyonel çekim yapmanızı sağlayan bir kameraya çeviriyor. Bu zamana kadar bir çok KickStarter projesini gördük. Bu projelerden bazıları oldukça ilginç ve enteresan projelerdi.

Picbot isimli proje de aynen bu şekilde bir proje. Son zamanlar da akıllı telefonların kameralarının profesyonel kameralara yanaşması ile beraber fotoğraf çekmek hem daha kolay, hem daha eğlenceli bir hal aldı.

Artık profesyonel fotoğraf çekmek için akıllı telefonlarımızı kullanmamız yetiyor. Özellikle de bu yıl çıkan bir çok akıllı telefon, sanki profesyonel kamera ile çekim yapılmış havasında kameraya sahip. Note 7, iPhone 7, Huawei P9 gibi cihazlar da buna örnek diyebiliriz.

Akıllı Telefonla Profesyonel Görüntüler Çeken Robot: Picbot

Picbot isimli proje aslında akıllı telefon fotoğrafçılığını daha da profesyonel bir hala getirmeyi amaçlayan bir proje. Telefonlarımıza taktığımız çeşitli aksesuarlar ile lens daha iyi bir hal alabiliyor. Veya makro çekim yapmak için makro lensleri takabiliyoruz. Bunun için bütçeyi sarmayan aksesuarlar var. Picbot nedir? diye sorarsanız eğer, fotoğraf çekmeyi daha profesyonel hale getirmeyi amaçlayan bir robot diyebiliriz.

Son zamanlar da tanıtılan Drone’lardaki gibi yüz takibi, nesne takibi ve hareketli Timelapse çekimlerinin yanında Panorama çekimleri yapabiliyor. Picbot – video bot adıyla Kickstarter’da yer alan bu robotun yanı sıra mobil uygulaması da dikkat çekici.

Video çekimi yapmak istediğiniz zaman hareketli bir nesneyi uygulama üzerinden seçmeniz ile beraber takibini sağlaması oldukça iyi bir özellik. Örneğin bir Youtube kanalınız var ve tek başınıza içerik üretiyorsunuz. Ayrıca canlı yayınları desteklediğini belirtelim.

Facial Tracking özelliği ile yüz takibi için Yapmanız gereken Picbot uygulamasından yüzünüzü seçmek. Daha sonrasında hareket etseniz dahi yüzünüzü takip ettiği için kamera da size dönük olacak. Akıllı telefon modelleriyle %100 uyum içerisinde çalışan Picbot ve uygulaması, akıllı telefon fotoğrafçılığına oldukça büyük yenilikler getiriyor.

Projenin Kickstarter’da yer almasından bu yana 27 gün geçti ve hedeflenen 35 bin dolar barajı geçildi. Proje için 27 günde 130 bin dolar toplandı. 1.270 kişi projeyi destekliyor. Picbot projesine ulaşmak detaylı olarak incelemek isterseniz şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 1 Adet Picbot için ödemeniz gerek ücret şu an için 99$.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.