Ana sayfa Akıllı Telefon Müjdeler Olsun! Akıllı Telefonlarımızın Şarjı 1 Hafta Gidebilir!

Müjdeler Olsun! Akıllı Telefonlarımızın Şarjı 1 Hafta Gidebilir!

PAYLAŞ

Akıllı telefonlar her geçen gün daha da gelişiyor, ancak pil sorunu hala devam ediyordu. Müjdeler Olsun! Akıllı Telefonlarımızın Şarjı 1 Hafta Gidebilir!

Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi de Elimizden hiçbir zaman düşürmediğimiz Akıllı Telefonlarımızın şarjının erkenden bitmesi. Tabii bunun sonucunda bir de getirdikleri var. Akıllı telefonumuzun şarjı bittikten sonra priz arama sorunsalı hepimiz de vardır. Tabii kablo sorunsalını saymazsak. Bu zamana kadar bir çok firma yeni nesil cihazlarını tanıttı ancak baktığımızda hepsinde yine düşük kullanım ömrü olan bataryalar bulunuyor. Teknoloji gelişse de, batarya sorununa hal çözüm bulunamadı. Ta ki geçtiğimiz gün Pohang Bilim ve Teknoloji üniversitesinden gelen habere kadar. Üniversitede uzun bir süredir araştırmalar yapılıyordu. Yapılan araştırmalar meyvesini vermeye başladı.

Güney Koreli araştırmacıların yer aldığı bu araştırma sonucunda “Katı Yakıt Pili” ile bu sorunlar ortadan kalkacak. Üniversite bu konuda kesin kararlı, bu yüzden uzun bir süredir süren araştırmalar da hala devam ediyor. Eğer bu araştırmalar tam olarak gerçekleşirse ve planlandığı gibi giderse “katı oksit yakıt pilleri” günümüzde kullanılan Lityum-iyon pillerin yerini alacak. Böylelikle akıllı telefonlardaki şarj sorunu da ortadan kalkacak. Üniversitenin üzerinde durduğu “katı oksit yakıt pilleri” akıllı telefonlar için tam 1 hafta kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca drone’lar için ise 1 saat kesintisiz havada uçabilme imkanı veriyor. (Şu anda en kral drone bile max. 15-20 dakika uçuş yapıyor)

Akıllı Telefonlarımızın Şarjı 1 Hafta Gidebilir!

Üniversitenin Ar-ge çalışmaları son sürat devam ediyor. Teknoloji her ne kadar gelişse de özellikle Pil konusunda tüm dünya geriden geliyor. Bugüne kadar böyle bir çalışma yapılmaması da ayrı bir ironiydi zaten. Yeni pil teknolojisinin ne zaman cebimizdeki akıllı telefonlar ile buluşacağı henüz belli olmasa da, bu haberi duymak bile heyecan verici. Umarız ki en kısa zamanda çalışmalar biter ve pil sorunu bir çözüme kavuşturulur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.