Ana sayfa İnternet Yeni Şirket Kuruluyor: AKK Sorununa Çözüm Geliyor!

Yeni Şirket Kuruluyor: AKK Sorununa Çözüm Geliyor!

PAYLAŞ
AKK Sorununa Çözüm Geliyor!

Bu zamana kadar bir çok kez imza kampanyası başlatılan ve bu anlamda çalışmalar yapılan AKK Sorununa Çözüm Geliyor! Detaylar haberimizde.

Türkiye de internet kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi hiç şüphesiz ki Adil Kullanım Kotası dediğimiz internet hızının düşmesi olayıdır. Adil Kullanım kotasına karşılık bu zamana kadar bir çok imza kampanyası başlatıldı. Ancak imza kampanyalarına verilen destek her ne kadar oldukça büyük olsa da başarıyla sonuçlanmamıştı.

Adil Kullanım Kotasına bir çözüm geldi diyebiliriz. Türkiyedeki internet kullanıcılarının en büyük sorununa karşılık firmalar harekete geçti. Turkcell Superonline, Vodafone Net ve Turksat Kablo Net ile Telekomünikasyon İşletmecileri Derneğine üye şirketler arasında yeni kararlar alındı. Yeni bir alt yapı hazırlanacağı ve bunun için ortak bir şirket kurulacağı müjdesi verildi.

AKK Sorununa Çözüm Geliyor!

Şirketlerin aldığı karar doğrultusunda ortak altyapılar oluşturulacak ve bu altyapıyı dağıtacak bir de şirket kurulacak. Yani AKK sorununa çözüm için atılan bu adım sonrasında isteyen kullanıcılar AKK olmayan paketleri şu an satılan AKK’siz paketlere göre daha cüzi bir rakama satın alabilecek.
AKK 1

Geçtiğimiz günler de TELKODER tarafından gerçekleştirilen toplantı da Yönetim kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak müjdeli haberi verdi. Kullanıcılar yeni altyapılar sayesinde hızlı internete kavuşabilecek. Alt yapılardaki dengesizlik giderilecek, AKK ortadan kaldırılacak.

Yüksek hızlarla ve AKK’siz interneti kullanabilmek mümkün olacak. TELKODER üyesi işletmeci şirketlerin de katılımıyla gerçekleştirilecek olan bu oluşum belki de AKK’ye karşı büyük bir çözüm olabilir. Sektörde haksız rekabetin ortaya çıkmasının engellenmesi adına atılan bu adım, daha iyi bir internet deneyimi sunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.