Ana sayfa Soru - Cevap Alexa Toolbar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Alexa Toolbar Nedir? Nasıl Kullanılır?

PAYLAŞ

Alexa dünya çapında sitelerin sıralamasının belirlendiği bir internet sitesidir. İnsanların hangi sitelere daha yoğun olarak girdiğini ölçmek için Alexa Toolbar kullanılır. Alexa Toolbar uygulaması web tarayıcınıza ek hizmet olarak gelir ve sağda köşede bir yerlerde durur. Herhangi bir internet sitesine girdiğiniz zaman bu sitenin dünya da ki yerini görmüş olursunuz. Bu hem sizin için bir nevi faydadır hem de kullandığınız internet siteleri için bir artı olarak yansır.

Alexa sıralaması kesin bilgi midir?

Alexa sıralaması kesin bilgidir diyemeyiz çünkü alexa internet sitesine giriş değerlerini Alexa Toolbar sayesinde ölçer. Bu uygulama da her internet kullanıcında olmadığı için alexa toolbar uygulaması yüklü olan web tarayıcılarından verileri alır ve ona göre bir düzenleme gerçekleşir.

alexa

Alexa’ya neden ihtiyaç duyulur?

Alexa sitelerin sıralamasını ve değer ölçümünü yapar. Bu da bir internet sitesine baktığınızda sitenin ne kadar rağbet gördüğünü aşağı yukarı anlamanızda size yardımcı olur. Bu aynı zamanda internet sitelerine reklam verenler için ekstra bir kaynaktır. Bu sayede hit bilgilerinden bağımsız olarak ekstra bir kaynaktan bilgi edinilmiş olur.

Alexa toolbar uygulamasını nasıl edinebilirim?

Burada ki linke tıklayarak install alexa extension kısmına tıklayarak web tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. Alexa tamamen ücretsiz bir sistemdir gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Alexa toolbar neden kullanıyım diye bir soru sorarsak eğer ben ihtiyaç duyuyorum şahsen çünkü takip ettiğim sitelerin dünya da ki yerini merak ediyorum. Ayrıca Alexa Toolbar kullanmak size bilgi sağlayan internet sitelerine bir fayda sağlar ve daha iyi hizmet almanıza olanak sağlar.

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.