Ana sayfa İnternet Alibaba’da Güvenlik Açığı Tespit Edildi!

Alibaba’da Güvenlik Açığı Tespit Edildi!

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Alibaba‘nın internet sitesinde güvenlik açıkları tespit edildi. AppSec Labs isimli İsrail merkezli araştırma şirketi tarafından ortaya çıkarılan güvenlik açıkları son derece tehlikeli boyutlarda. Bireysel ve kurumsal anlamda dünya e-ticaretinin merkezlerinden biri olan Alibaba ve Aliexpress isimli sitelerde yer alan güvenlik açığı ile ilanlar manipüle edilebiliyordu.

Güvenlik açığının ilan fiyatları ile oynamaya imkan tanıdığını belirten AppSec Labs, aynı zamanda kargo bilgilerinin detaylarının da siber korsanlar tarafından müdahale edilebildiğini belirtti. Adres değişiklikleri ve fiyat müdahaleleri haricinde kredi kartı bilgilerinin de risk altında olduğu yine araştırma şirketi tarafından belirtilen güvenlik açıklarından. Alibaba Grup bu güvenlik açıkları konusunda bilgilendirildi ve güvenlik açıkları kısa sürede giderildi.

kredi-karti-guvenligi

Alibaba Grup tarafından yapılan açıklamada kullanıcı verilerinin ve site güvenliğinin en üst seviyede olduğunu belirten firma, bu konudaki önlemleri almak için son derece hassas davrandıklarını söyledi. Söz konusu güvenlik açıklarından kaç satıcının ve alıcının etkilendiği konusunda ise bilgi verilmedi.

200 ülkede hizmet veren Alibaba, bünyesinde barındırdığı 3.5 milyon şirket ile dünyanın en büyük kurumsal e-ticaret platformu olma özelliği taşıyor. Umuyoruz ki basına açıklandığı gibi güvenlik açıkları giderilmiştir. Konuyu yakından takip etmeye devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.