Ana sayfa Dünyadan Almanya Sahte Haberlere Karşı Önlem Arıyor!

Almanya Sahte Haberlere Karşı Önlem Arıyor!

PAYLAŞ
Almanya Sahte Haberlere Karşı Önlem Arıyor!

Almanya Sahte Haberlere Karşı Önlem Arıyor! ABD başkanlık seçiminin kaderinde büyük rol oynayan sahte haberler, Almanya’nın gündeminde yer aldı.

Sahte haberler ile ilgili endişeler giderek artıyor. İnternet kullanımının hızla artması beraberinde bir çok sorunu da getiriyor. ABD’nin geçtiğimiz günlerdeki seçim yarışında, Trump’ın kazanmasının etkili olduğu konu, Almanya’nın gündemine oturdu. Bir çok ankete göre Clinton önde giderken, sahte haberler ile beraber Trump ABD’nin yeni başkanı olmuştu. Sahte haberler üretilerek gerçekmiş gibi yayınlayan sosyal medya hesapları bu konuda oldukça etkin rol aldı.

 Trump hayranlarının açtığı sahte hesaplar ile seçim zamanı sahte haberler yayınlandı. Böylelikle seçmenlere farklı farklı oyunlar oynandı. Bu durum bir süredir gündemde yer alırken, bu sefer de Almanya için tehlike çanları çalıyor. Lakin internet kullanımının yüksek olduğu Almanya aynı zamanda sosyal medyaya da büyük önem veriyor. Dünya liderlerinin bile gündeminde olan bu olay, Almanya’da acil durumu beraberinde getirdi. Almanya, ABD’deki başkanlık seçimleri gibi olmaması adına sahte haberlere çözüm arıyor.

Almanya Sahte Haberlere Karşı Önlem Arıyor!

Almanya başbakanı Merkel, savcıların bu konu ile ilgili daha özenli olmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca bu tarz olaylara karşı savcıların sürekli hazır olması için önlem almaya davet etti. Almanya’da seçime aylar kala, heyecan hızla artıyor. Özellikle de internet kullanımı ile sosyal medyanın büyük bir rol alması, bir çok ülkenin gündeminde.

Almanya da bu tarz durumlara karşı ne gibi önlemler alınır, neler yapılır bilinmez. Ancak ülke çapında yayılacak sahte haberler sonrasında seçimin kaderi değişebilir. Bu tarz durumlar da sosyal medyanın aktif rol aldığını hepimiz biliyoruz. Almanya’da muhtemelen sosyal medyaya dair farklı fikirler ortaya koyacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.