Ana sayfa Dünyadan Almanya Yenilenebilir Enerji Kullananlara Para Ödedi!

Almanya Yenilenebilir Enerji Kullananlara Para Ödedi!

PAYLAŞ
Almanya Yenilenebilir Enerji Kullananlara Para Ödedi

Yenilenebilir enerji konusuna önem veren ve bu anlamda ileri ülkelerden olan Almanya Yenilenebilir Enerji Kullananlara Para Ödedi! Detaylar haberimizde.

Almanya’da enerji ihtiyacını yenilenebilir enerjiden karşılayan vatandaşlar devletten ödeme alıyor. Küresel ısınmanın yaşanmasındaki olaylardan ve dengenin kökten değişmesindeki en büyük nedenlerden biri olan enerji ihtiyacının çözümü yenilenebilir enerjiyle oldu. Yenilenebilir enerji olarak isimlendirilen ve aynı zamanda gücünü doğal kaynaklardan tedarik eden bu enerji Güneş’ten, dalgalardan, akıntılardan ve rüzgarlardan yenileniyor. Gayet kullanılabilir olan bu enerji, birkaç gelişmiş ülkenin liderliğinde diğer bütün ülkelere yayılmaya devam ediyor.

Almanya Yenilenebilir Enerji Kullananlara Para Ödedi!

Bu yenilenebilir enerjiye liderlik eden ülkelerden biri olan Almanya, yenilenebilir enerji üretme konusunda ne derece iyi olduğunu ve liderliği son derece hak ettiğini göstermiş oldu. Geçtiğimiz tarihlerde rüzgarlı ve güneşli bir hava geçiren ülke yüksek miktarlarda yenilenebilir enerji üretimi yaptı. Üretim konusunda yeteri miktarın oldukça üzerinde olan enerjide her şey yolunda gidiyor.

Bu anlamda paylaşılan bilgilere göre rüzgar enerjisi ve güneş enerjisinden elde edilen enerji miktarı, Almanya’da gerekli olan 63 GW’nin %87’sini karşılamış oldu. Bu da 55 GW’ye denk geliyor. Bundan kaynaklanan enerji kullanımını en iyi seviyeye kadar yükseltmek isteyen Alman hükümeti, saat 13:00’dan başlayarak yaklaşık 5 saat süren bir ücretsiz enerji dağıtımı yaptı. Yani Almanya elektrik kullanan vatandaşlara kullanımına denk kadar ödeme gerçekleştirdi. Vatandaşlar ise bu durumdan gayet memnun. Nükleer enerji santralinin gerekliliği konusunda ilerleyen Almanya bu konuda oldukça iddialı görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.