Ana sayfa Otomobil Almanya’da Benzinli Otomobil Yasaklanıyor!

Almanya’da Benzinli Otomobil Yasaklanıyor!

PAYLAŞ
Almanya’da Benzinli Otomobil Yasaklanıyor!

Norveçte benzinli otomobil yasağının sonrasında bu kervana bir ülke daha katılacak. Almanya’da Benzinli Otomobil Yasaklanıyor!

Almanya, benzinli otomobil kullanımını yasaklama kararı aldı. Norveç’ten sonra Almanya’nın da benzinli otomobil kullanımını yasaklayacağı öğrenildi. Otomobil sektöründe elektrikli dönem yavaş yavaş başlıyor.

Otomobil enstitüsünde akaryakıt dışında kullanılabilir yakıt arayışı devam ediyor. Artık bazı hükümetler petrol ürünlerinin araçlarda kullanımını yasaklama karar almaya başladı. Benzinli araçlardan kurtulmanın yolları aranıyor.

Almanya’da Benzinli Otomobil Yasaklanıyor!

Norveç’te benzinli otomobillerin ve araçların üretilmesinin yasaklanması dünyada fazla yer bulmamıştı. Fakat Almanya gibi otomobil sektöründe adı geçen ülkenin benzinli otomobiller konusunda yeni arayışlara girmesi ve benzinli araç üretimini yasaklama kararı alması dünya genelinde geniş yer buldu. Norveç’te bulunan araçların yüzde 25’li bölümü zaten elektrikle çalışıyor. Lüks otomobil markalarının bulunduğu ülke Almanya, 2030 yılına kadar kullanılacak otomobillerin sıfır emisyon olması gerektiğini açıkladı. Yani tahminen 2030 yılından sonra Almanya’da emisyon değeri 0’dan fazla olan otomobiller kullanılamayacak.

Almanya gibi dev markaların bulunduğu ülkede emisyon değerinin benzinli otomobillerde ulaşması zor görünüyor. Bu bağlamda Mercedes, BMW, VW gibi dev otomobil markaları benzinden çok elektrikli otomobillere yönelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.