Ana sayfa Donanım AMD R9 ve R7 300 Serisi Grafik Kartları Tanıtıldı

AMD R9 ve R7 300 Serisi Grafik Kartları Tanıtıldı

PAYLAŞ

E3 2015 fuarında yalnızca oyunların tanıtıldığını düşünsenize, korkunç! Bu fuarda aynı zamanda yeni oyun teknolojileri üzerinde kafa yoruluyor ve bu teknolojilerin oyun severlere duyurusu yapılıyor. Muhteşem şovlarla tanıtılan ve ekranlarda boy gösteren oyunların yanında belki biraz sönük kaldığını kabul edebiliriz fakat bu ekran kartları olmadan o muhteşemliği göremeyeceğimizi de bilmeliyiz. Başlayalım.

AMD Radeon R9 Fury ile grafik kart yongasını, gövdesini tamamıyla değiştirmiş olan AMD, yüksek performanstaki oyunlara da destek vermiş. Yüksek demek yerine belki de ultra demeliyiz çünkü bu ekran kartı 4096-bit yüksek bant genişlikli bellek arayüzüne sahip. Yani en zorlu grafiklere sahip oyunları dahi 4K ayarlarında oynayabiliyorsunuz. AMD FreeSync ile akıcı bir oyun deneyimine sahip olacağınız yongada DirectX 12 ve OpenGL 4.5 desteği de var. Sıvı ve hava soğutmalı iki farklı seçeneğe sahip olacak R9 Fury 24 Haziran’dan itibaren satışa sunulmaya başlanacak.

Radeon R9’un bir de farklı bir modeli var. Bu modeli ise sanal gerçeklik konusunda ilk tercih olacak ve AMD’nin amiral gemisi olarak tanımlanıyor. Pek detay bilinmeyen R9 300 ile birlikte R7 serisi ise online oyunlar için tasarlanmış bir GPU. En popüler oyunları ( CS:GO, LoL, Dota vb. ) dahi 1440p çözünürlükte 60 FPS şeklinde kullanıcıya sunacağına garanti veriliyor. Sonbaharda tanıtılması beklenen bu grafik işlemciyi tanıtmayı da bir başka sonbahara bırakalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.