Ana sayfa Android Android 5.0.1 Güncelleştirmesi Yayınlandı

Android 5.0.1 Güncelleştirmesi Yayınlandı

PAYLAŞ

Üreticiler henüz daha cihazlarına Android 5.0 güncelleştirmesi vermezken Google, geliştiriciler için Android 5.0.1 Lollipop sürümünü duyurdu ve indirmeye açtı. LRX22C sürüm kodu ile yayınlanan güncelleştirmede ufak bir hata düzeltme işlemi mevcut yani genel iyileştirmeler dışında önemli bir fark bulunmuyor.

Model olarak adlandırılan kilit ile ekranını kilitleyen kullanıcılarda kilidi açmaya çalışırken bekleyen tüm bildirimlerinin silinmesi sorununa çözüm getiren Android 5.0.1 LRX22C ROM’u şimdilik sadece geliştiricler için yayınlanmış durumda. Yani OTA üzerinden dağıtılması şuan için söz konusu değil.

android-5-0-1-lrx22c-lollipop-rom-2

Ancak bu haberi yazarken açıkcası bu kilit ekranı sorununa pek içim sinmedi çünkü sorun pek yaygın değil. Bana kalırsa Android 5.0.1 güncelleştirmesinin yayınlanmasının şimdilik tek sebebi diğer üreticilerin Android 5.0 sürümünü yayınlamasına az zaman kalması. Çünkü Google, piyasadaki Android cihazlar arasında en güncel olanını daima Nexus cihazlar olarak tutuyor. Zaten Nexus’ları diğer cihazlardan ayıran en önemli özellik bu.

Android 5.0.1 LRX22C ROM‘unu Google’ın AOSP sayfasından indirebilir ve cihazınıza kurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.