Ana sayfa Android Android 5.0.1 Lollipop OTA Güncelleştirmesi Çıktı!

Android 5.0.1 Lollipop OTA Güncelleştirmesi Çıktı!

PAYLAŞ

Haziran ayında duyurulan Android 5.0 Lollipop sürümünden sonra ilk güncelleştirme geldi. Android 5.0.1 Lollipop güncelleştirmesi dağıtılmaya başlandı. Geçtiğimiz haftalarda Android 5.0.1 Güncelleştirmesi Yayınlandı başlığında sizlere ilk kez duyurduğumuz güncelleştirme, Nexus cihazlar için yayınladı.

Yukarıda paylaştığımız bağlantıda güncelleştirmenin ilk olarak AOSP üzerinden geliştiricilere dağıtıldığını duyurmuştuk ancak dün, Android 5.0.1 güncelleştirmesi OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı ve Nexus 5 başta olmak üzere diğer güncel Nexus cihazlar bu güncelleştirmeyi aldı.

13.3 MB boyuta sahip olan güncelleştirme genel performans iyileştirmelerinin yanı sıra, aramalarda ortaya çıkan bir hatayı ve hızlı pil tüketimi gibi sorunları çözüyor.

android-5-0-1-guncellestirmesi-yukle

Daha önceki haberde de belirttiğimiz gibi Android 5.0.1 güncelleştirmesinin derleme numarası LRX22C olarak yayınlandı. Nexus 7 2013, Nexus 9 ve Nexus 10 tabletler için de indirilebilir durumda. Bu güncelleştirmeyi alabilmek için Android 5.0 LRX21O Lollipop sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Bu güncelleştirmenin çıkmasıyla birlikte artık diğer üreticiler rahatlıkla kendi cihazları için Android 5.0 Lollipop güncellemesi yayınlayabilir. 1 aydan uzun süredir Android 5.0 Lollipop sürümünü kullanıyorum ve pil tüketimi konusunda daha uzun süre kullanım imkanı verdiğini ekleyerek yazıyı sonlandıralım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.