Ana sayfa Android Android 5.1.1 Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Yayınlandı!

Android 5.1.1 Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Yayınlandı!

PAYLAŞ

Samsung’un son akıllı cihazları Galaxy S6 ve S6 Edge şu günlerin gözdesi olsa da hiçbir akıllı telefonun mükemmel olamadığı gibi bu cihazlar da pek çok soruna sahip. Tanıtıldığında heyecan uyandıran akıllılar son kullanıcı ile buluştuğunda tam bir kabus olabiliyor. Android 5.1.1 ise tam da bu durum için geliyor. Detaylar haberimizde.

İlk olarak ABD’de T-Mobile kullanıcılarına dağıtılmaya başlanan Android 5.1.1 güncellemesi performans iyileştirmeleri ile ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Bunun dışında tasarımsal açıdan ana ekranda yüzen uygulamalar efekti, işlevsel açıdan S Finder ve Quick Connect özelliklerinin bildirim tepsisinden kaldırılma gibi seçenekler eklenmiş.

Hepimiz biliyoruz ki, Android mobil işletim sistemi tam bir performans canavarı. Yazılımsal açıdan işlevsellikler ön planda düşünülmesi gerekirken, stabilitenin daha önemli olduğu bir mobil işletim sisteminden bahsediyoruz. Lakin tüm teknoloji dünyası Android’in iOS’a göre stabil olamamasının en büyük eksiklik olduğundan gam vuruyor. Ram yönetimi açısından sınıfta kalan Android mobil işletim sistemini kullanan S6 ve S6 Edge bu güncelleme ile Ram sorununun da düzeltilmesi bekleniyor.

Yakın bir zaman içerisinde Türkiye’de de dağıtılmaya başlanacak olan güncellemenin bir süre sonra Galaxy Note 4 ve yeni Galaxy A ve Galaxy E serilerine gelmesi bekleniyor. Toplam boyutu 635 MB olan güncellemenin OTA üzerinden dağıtılacağını da söyleyelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.