Ana sayfa Android Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geliyor!

Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geliyor!

PAYLAŞ

Android 5 Lollipop güncellemeleri dağıtılırken sıradaki Android sürümünün Android 5.1 Lollipop olduğu ortaya çıktı. Android 5.1 Lollipop güncellemesi ne zaman çıkacak ve Android 5.1 Lollipop’un özellikleri ne olacak? Bir sonraki Android sürümü Android 5.1 Lollipop güncellemesinin detayları haberimizde.

Android One sitesinin Endonezya’ya yayın yapan bölümünde görülen Android 5.1 Lollipop sürümü ortaya çıktı. İlk etapta Android 5.1 Lollipop yazan sürümden daha sonra 5.1 sürüm numarası kaldırıldı. Anlaşılan, Google Android 5.1 Lollipop sürümünü ilk olarak Endonezya’da deneyecek ve ardından küresel olarak güncellemeyi yayınlayacak.

Şimdilik sadece Nexus cihazlar için uyumlu olan Android 5.1 Lollipop sürümü, önemli iyileştirmeler içeriyor. Android 5.0.1 güncellemesiyle bile çözülemeyen ani çökmeler, aşırı pil tüketimi, aşırı ısınma, RAM kullanımında iyileştirme, Wi-fi sorunları, bildirim sorunları ve genel optimizasyon çalışmaları ile Android 5.1 sürümü çok daha stabil ve kararlı çalışacak.

android-5-1-lollipop-guncellemesi.-2jpg

Tabii diğer yandan Android 5.0 Lollipop ve Android 5.0.1 Lollipop sürümleri dağıtılmaya devam ediyor. HTC, Samsung ve LG cihazlar için Android 5.0 ve 5.0.1 Lollipop sürümleri dağıtılmaya başlandı. Nexus cihazlar daima bir adım önde olduğu için Şubat ayı içerisinde Android 5.1 Lollipop güncellemesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.