Ana sayfa Android Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu Çıktı!

Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu Çıktı!

PAYLAŞ
Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu Çıktı!

Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu Çıktı! Android 6.0’da meydana gelen hata kullanıcıların diline düştü.

Galaxy akıllı telefon kullanıcıları Android 6.0 güncellemesini yükledikten sonra cihazlarında sorunlar çıktığını belirttiler. Peki Android 6.0 güncellemesinde oluşan sorun neden kaynaklanıyor? Güney Koreli şirket Samsung’un son zamanlarda yüksek seviyeli akıllı telefonlar için çıkardığı Android 6.0 Marshmallow güncellemesi bazı kullanıcıların canını sıktı. Kullanıcılar, güncellemeyi cihaza kurduktan sonra cihazlarının arızalandığını ve cihaza erişimin olmadığını ifade ediyorlar.

İlk olarak Reddit forumunda dile getirilen konu dahilinde, birçok sayıda kullanıcı durumdan şikayetçi olduğu görülüyor. Forumdaki yorumlara bakacak olursak kullanıcılar, hem kendilerinin hem de eşlerinin akıllı telefonlarına Android 6.0.1 sürümünü yükledikten hemen sonra cihazlara hiçbir şekilde erişim yapamadıklarını söylüyorlar.

Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu Çıktı!

Yorumlarda güncellemeden sonra telefondaki parmak izi sensörü ve güvenlik parolaları çalışmaz olduğu belirtiliyor. Ardından açılan farklı konularda yine aynı sorun üzerinde başka kullanıcıların da olduğunu gösteriyor. Sorunla karşı karşıya gelen kullanıcılardan bazıları ise telefonlardaki kullandıkları Samsung hesabı ile cihazlarını açmayı başarabiliyorlar. Güncellemenin ardından sorun Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy Note 4 ve Galaxy Note 5 modellerinde oluyor. Peki sorunun çözüm için ne yapmak gerekiyor? Benzer sorunla karşılaşmamak için ne gibi önlemler alınması gerekiyor?

Telefonunuzu güncelleyeceğiniz zaman parmak izi sensörünü ve güvenlik parolalarını devre dışı bırakın. Ardından güncellemek istediğiniz sürümü cihazınıza yükleyebilirsiniz. Konu ile ilgili olarak Samsung’dan herhangi bir açıklama yapılmazken, Samsung kullanıcılarından şikayetler artıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.