Ana sayfa Android Android 7.0 Sanal Gerçeklik Desteği ile Geliyor!

Android 7.0 Sanal Gerçeklik Desteği ile Geliyor!

PAYLAŞ

Bu yılın merakla beklenen Android sürümü hakkında her gün farklı bir detay ortaya çıkıyor. Yeni detay : Android 7.0 Sanal Gerçeklik Desteği ile Geliyor!

Yakında düzenlenmesi beklenen Google I/O konferansında Mobil işletim sistemleri arasında en popüler olanı, Android’in yeni sürümü Android 7.0 N tanıtılacak. Google I/O konferansında tanıtılması beklenen Android 7.0 hakkında her geçen gün yeni bir haber karşımıza çıkarken, son olarak Sanal Gerçeklik adına önemli bir detayın yeni güncelleme de yer alacağı haberleri ortada dolaşıyor.

Özellikle de son 2 senedir tüm dünya da yaygınlaşan Sanal Gerçeklik, her geçen gün daha da gelişiyor. Google kartondan yapılma Cardboard ile, sanal gerçeklik sistemlerinin daha da yaygın hale gelmesini sağlamıştı. Donanımın yanı sıra, yazılım anlamında da sanal gerçekliğe destek vermek isteyen Google, yeni çıkacak olan Android 7.0’da Sanal gerçeklik yardımcı hizmetlerine yer verecek.

sanal gerçeklikFotoğraftan da gördüğünüz üzere, sanal gerçeklik sistemleri için yardımcı hizmetler sekmesi eklenmiş durumda.

Android 7.0 Sanal Gerçeklik Desteği ile Geliyor!

Kısa bir süre önce Android 7.0’da 3D Touch özelliğinin olacağını şuradaki haberimizde sizlere paylaşmıştık. Şimdiler de karşımıza çıkan Sanal gerçeklik yardımcı hizmetleri,  yeni güncelleme hakkında bir kaç detayı ortaya koymuş oldu.

Ayarlar da Özel Erişim adı altında bulunan bir sekme aracılığıyla, sanal gerçeklik yardımcı hizmetlerine giriş yapabiliyoruz. Burada izin vermemiz dahilinde, sanal gerçeklik VR destekleyen uygulamalar listelenecek ve bir çok özellik eklenebilecek. Android N geliştirici önizleme sürümünde ortaya çıkan bu özellik, Google’ın sanal gerçeklik konusunda çalışmalarının devam ettiğini göstermiş oldu.

Geliştiriciler için yayınlanan Android 7.0’daki bu özelliğin, henüz tam olarak ne işe yaradığı konusunda net bir bilgi yok. Ancak Android cihazlara gelece sanal gerçeklik yardımcı hizmetleri, tahminimize göre, VR destekli uygulamalar için ayar vs. yapabileceğimiz bir sekme olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.