Ana sayfa Soru - Cevap Anroid Cihazlarda DNS Nasıl Değiştirilir

Anroid Cihazlarda DNS Nasıl Değiştirilir

PAYLAŞ

Günümüzdeki internet yavaşlamaları sonucunda herkes bir çözüm yöntemi aramaya başladı. Android Cihazlarda DNS Nasıl Değiştirilir sorusu gündeme geldi.

Ülkemizde özellikle son 1 haftadır internette fazlasıyla bir yavaşlık söz konusu. Kullanıcılar başlangıçta sadece kullanıcı bazlı olduğunu düşünse de, şu an da neredeyse herkeste bu yavaşlık mevcut. Ülke genelinde oluşan bu yavaşlık sonucunda da bir çok çözüm yöntemi ortaya atıldı. Hepimizin bildiği gibi bu yavaşlamaların en etkili çözümü DNS ayarlarını değiştirmek. Bu yazımızda Android kullanıcıları için DNS değiştirme yöntemlerini anlattık. Basit bir şekilde sizde DNS değiştirebilirsiniz ;

Android Cihazlarda DNS Nasıl Değiştirilir

Andorid işletim sistemine sahip bir telefonunuz veya tabletiniz var ve cihazınızın DNS ayarlarını değiştirmek istiyorsanız öncelikle bir kablosuz ağa bağlı olmanız gerekiyor. Cihazınızı kablosuz bir ağa bağladıktan sonra “Ayarlar” menüsüne giriyorsunuz. Ayarlar menüsünde ise “Kablosuz” ya da “Wi-Fi” seçeneğini seçmelisiniz.

Bağlı olduğunuz ağ üzerine gelip basılı tutuyorsunuz ve açılan seçeneklerden “Ağ Ayarlarını Yönet” seçiyorsunuz. “Gelişmiş Seçenekleri Göster” seçeneğini seçtikten sonra karşımıza çıkan menüden “IP Ayarları”nı “STATİK” yaparak DNS 1’e 8.8.8.8 ve DNS 2’ye 8.8.4.4 yazdıktan sonra “Kaydet” diyoruz. Yazdığımız DNS 1 ve DNS 2 alanlarına farklı DNS adresleri de yazmanız mümkün.

Yaptığımız bu işlemler sonucunda artık erişimi engellenmiş sitelere Android işletim sistemli cihazlarınızdan kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemi uygulayarak, yavaşlıktan da bir nebze olsun kurtulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.