Ana sayfa Android Android Kullanıcıları Tehlikede Virüsün Adı : NotCompatible

Android Kullanıcıları Tehlikede Virüsün Adı : NotCompatible

PAYLAŞ

Android işletim sistemine sahip milyonlarca cep telefonunun “NotCompatible” isimli zararlı bir yazılım tarafından tehlikede olduğu söyleniyor. Mobil güvenlik konusunda uzun yıllardır lider konumda bulunan Lookout, yaptığı açıklamada “NotCompatible” isimli zararlı yazılımın daha önce karşılaşılan kötü amaçlı yazılımlara benzemediğini ve bugüne kadar karşılaştıkları en zararlı yazılım olduğunu belirtti.

Lookout, aslında “NotCompatible” isimli bu yazılımın son birkaç yıldır piyasada olduğunu fakat söz konusu yazılımın insanların işletim sistemlerine çok ciddi zarar vereceği şeklinde geliştirildiğini söyledi.

android-virusu-NotCompatible

Daha önce binlerce kez Android işletim sistemini hedef alan kötü amaçlı yazılım piyasaya sürülmüş fakat hepsinin ömrü yaklaşık 2-3 ay kadar sürmüştür. “NotCompatible” ise tam 2 yıldır Android işletim sistemlerini tehlikeye sokmaya devam ederken, artık gelişimini tamamlayarak önüne geçilmesi oldukça zor bir kötü amaçlı yazılım haline gelmiştir.

Yazılımın komplike yapısından dolayı kullanıcıların ne tür sıkıntılar yaşayacakları ve çözüm yöntemi olarak neler geliştirileceği insanların kafasında soru işareti oluşturmaya başlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.