Ana sayfa Soru - Cevap Android L Nedir? Android L Ne İşe Yarar?

Android L Nedir? Android L Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Haziran ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde ilk olarak bahsedilen Android L, aslında Android’in yeni sürümünün adı. Diğer mobil işletim sistemlerinin aksine Android, sürümü kodu haricinde çeşitli isimlendirmeler yaparak, sürümler arasında isim bazında farklılık yaratmayı seviyor diyebiliriz.

Şu an mevcut olan en güncel Android işletim sistemi Android 4.4.4 KitKat sürümü. Bundan önceki serinin adı Android Jelly Bean şeklindeydi. Daha da eskiye gidersek Android Ice Cream Sandwich ismini görüyoruz. Bunun bile daha öncesi var ancak burada dikkat çekmek istediğimiz nokta Android’in sürümlere verdiği isimler. Android L, şu an geliştirici versiyonu olarak indirilip kurulabilir.

Sıradaki Android sürümünün Android L olacağına dair sinyaller veren Google’ın kısa bir süre içerisinde tanıtacağı yeni Nexus cihazıyla birlikte yeni Android sürümünün ismi de kesinleşecek. Beklentiler yeni sürümün isminin Android L olacağı yönünde. Google’da bu noktaya işaret ederek Android’in resmi YouTube sayfasında aşağıdaki videoyu yayınladı. Videoda Anroid’in yeni ismi için seçmelere gelen tatlılar görünüyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.