Ana sayfa Android Android N Sürümünün Adını Siz Koyabilirsiniz!

Android N Sürümünün Adını Siz Koyabilirsiniz!

PAYLAŞ
Android N Sürümünün Adını Siz Koyabilirsiniz!

Google geçtiğimiz gün düzenlediği Geliştiriciler konferansında, yeni bir konuya değindi. Android N Sürümünün Adını Siz Koyabilirsiniz!

Uzunca bir süredir Google’ın Android N ismini ne koyacağı hakkında iddialar ortada dolaşıyordu. Mobil işletim sistemi Android’in ismi her ne kadar Nutella olarak bir çok kaynak sitede paylaşılsa da, Google dün düzenlenen geliştirici konferansında bu konuya da değindi. Yeni sürüm hakkında bazı detaylar verilirken isim konusu da ele alındı.

Yeni Android Sürümü Android N’in resmi olarak duyurulmasından sonra, adı merak edilen sürüm hakkında, kullanıcıların da bu konuya dahil olabileceği duyuruldu. Google I/O 2016’da açıklamalar yapılması sonrasında, Sundar Pichai sahneye çıktı ve daima kullanıcı odaklı yürüttükleri planların arasında şimdide Android sürümünün yeni adının konulmasının olduğunu belirtti. Mobil cihazlarda en çok kullanılan işletim sistemi olan Android’in yeni sürümü halk tarafından seçilecek.

Android N Sürümünün Adını Siz Koyabilirsiniz!

Mobil cihazlar da kullanıcıların söz hakkının olması gerektiğini belirten Pichai, hazırladıkları bir internet sayfası üzerinden kullanıcılardan gelecek isim önerilerini değerlendireceklerini ve bu doğrultu da yeni Android sürümü için isimlerin toplanacağını da sözüne ekledi. Web Sayfası üzerinden 8 haziran tarihine kadar isim önerilerini kabul edecek olan Google, daha sonrasında değerlendirme aşamasına girecek.

Android N için hangi ismin konulacağı da bu değerlendirme aşaması sonrasında belli olacak. Eğer belirtmiş olduğunuz isim başka kullanıcılar tarafından da önerildi ve talep olduysa Android N Sürümünün Adını Siz Koyabilirsiniz. Konferansta Google tarafında herhangi bir isim önerisi olmasa da, kullanıcılardan gelecek taleplerin bir hayli önemli olacağını tekrardan hatırlatalım. Nutella ya da Nuts olabilir aslında gayet hoş duruyor.

Android N isim önerisi yapmak isterseniz şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.