Ana sayfa Android Android Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı

Android Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı

PAYLAŞ

Son dönemlerde akıllı telefonların çeşitli sportif aktiviteleri kayıt altına alması özelliği artık Android’in varsayılan özelliği haline geldi. Samsung tarafında  S-Health, Apple tarafında ise HealthKit olarak karşımıza çıkan uygulamalarla benzer işlev gören Google Fit yayınlandı.

Google Fit tamamen ücretsiz bir uygulama ve tek başına çalışabiliyor. Adım saymak, süre hesaplaması ve günlük hedef haricinde kişisel sağlık bilgilerinizi de uygulama içerisine girebiliyorsunuz. Ancak tabii ki uygulama tek başına tam anlamıyla fonksiyonel olmuyor.

Google Fit, üçüncü parti araçları destekliyor. Android Wear olarak tanımlanan cihazların hepsiyle uyumlu çalışan uygulama, geliştiricilerin önünü bu noktada tam anlamıyla açıyor. Giyilebilir saatler, yürüyüş takip bileklikleri gibi araçlarla iletişim kurabilen Google Fit, günlük hedeflerinizi yerine getirmezseniz sizi uyarıyor.

google-fit-uygulamasi

Google Fit ile elde ettiğiniz verilere tüm Android cihazlarınızdan ulaşmanız mümkün. Uygulamanın arayüzü, Android tabletler için de uyumlu. Son olarak Googl Fit’in Android 5.0 Lollipop sürümüyle de uyumlu olduğunu belirtelim. Uygulamanın tamamen Türkçe ve Google Play Store üzerinden resmi olarak yayınlanmış durumda. Uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için buradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.