Ana sayfa Android Android Studio 1.0 Duyuruldu

Android Studio 1.0 Duyuruldu

PAYLAŞ

Android yazılım geliştiriciler için Android Studio 1.0 duyuruldu. Kararlı sürüm olarak duyurulan Android Studio 1.0, kolay kurum imkanı Linux dağıtımları ve Mac OS X desteği ile dikkat çekiyor. 2 yılın sonunda kararlı sürüm ile karşımıza çıkan IDE, daha önceki geliştirici araçlarına ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Ancak tabii ki yenilikler bununla sınırlı değil.

android-studio-1-0-ilk-kurulum-ekrani

Yeni Android Studio 1.0, Stable yani kararlı sürüm ile birlikte geliştirdiğiniz uygulamaları optimize edilmiş bir şekilde deneme imkanı sunuyor. Dahili emülatör sayesinde uygulamanızı bir cihaz üzerinde denemeden direkt olarak bilgisayarınızda çalıştırabiliyorsunuz. Kodların görüntülenme sisteminde de daha kullanıcı dostu bir arayüz burada geliştiricileri karşılayacak. Daha önceden geliştirdiğiniz uygulamaları yeni Android Studio 1.0’a kolayca entegre edebilme imkanı da geçiş sürecini hızlandıracaktır.

android-studio-1-0-cihaz-destegi

Android uygulama geliştirme aşamasında en çok ihtiyaç duyulacak şeylerden bir tanesi olarak farklı çözünürlüklerde ve farklı cihazlarda uygulamayı görebilme imkanı da yine eklenen yeni özellikler arasında. Ayrıca farklı dillere çeviri ve çok sayıda API desteği ile Android Studio 1.0, geliştiricilerin işini oldukça kolaylaştıracak.

Geliştirdiğiniz Android uygulamalarının hafıza (RAM) kullanımına ve diğer performans verilerine ulaşmanız oldukça kolaylaşmış durumda. Anlaşılan Android Studio’nun amacı, geliştiricilerin için her şeyi bir araya toplayan bir geliştirme aracı olmak ve geliştiricilerin farklı yazılımlara ihtiyaç duymadan tek bir program üzerinde Android uygulamaları geliştirmesini sağlamak.

android-studio-1-0-performans

Android Studio 1.0, Windows, Mac OS X ve Linux dağıtımlarında çalışabiliyor. Sistem gereksinimleri olarak son derece mütevazi diyebiliriz. Windows platformu için sistem gereksinimleri şu şekilde ;

  • Microsoft Windows 8/7/Vista/2003 (32 veya 64-bit)
  • 2 GB RAM en az, 4 GB RAM önerilen
  • 400 MB boş disk alanı + en az 1 GB Android SDK alanı ve emülatör imaj dosyaları
  • 1280 x 800 en az çözünürlük
  • Java Development Kit (JDK) 7
  • Intel® VT-x, Intel EM64T (Intel 64)

Android Studio 1.0’ı indirmek ve detaylı bilgi için ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

android-studio-1-0-ceviri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.