Ana sayfa Android Android Uygulamaları Bilgisayardan Nasıl Yüklenir?

Android Uygulamaları Bilgisayardan Nasıl Yüklenir?

PAYLAŞ

Akıllı telefon veya tabletinize uygulama yüklemek için cihazınızın yanınızda olması veya cihazınızdan yüklemeniz şart değil. Bilgisayarınız üzerinden de uyumlu oyun ve uygulamaları seçerek akıllı cihazınıza kolay şekilde yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda da detaylı biçimde Google Play Store’un internet sitesinden nasıl uygulama yükleneceğini anlattık.

Play Store hesabınıza giriş yapın

Bilgisayardan akıllı telefonunuza uygulama yükleyebilmek için Play Store’a giriş yapmalısınız. Telefonunuzu ilk aldığınızda bağladığınız Gmail hesabı ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi sağ üst köşede profil bilgileri görünür. “Giriş yap” seçeneği varsa hemen telefon ile bağlı olan hesabımıza giriş yapıyoruz.

Google Play Store Giriş

Sağ üst köşede bulunan dişli sembolüne tıkladığımızda “Siparişlerim”, “Ayarlar”, “Android Cihaz Yöneticisi” seçenekleri karşımıza çıkıyor. “Siparişlerim” kısmından daha önceki satım alımlarınızı görebilirsiniz. “Ayarlar” kısmından bu hesabınıza bağlı tüm Android cihazlarını görebilirsiniz. “Android Cihaz Yöneticisi” kısmından ise cihazlarınızın yerini tespit edebilir ve cihazınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Kolay şekilde uygulamaları yükleyin

Şimdi ise cihazınızdan uygulama yüklemek kadar kolay şekilde bilgisayardan cihazımıza yükleyebileceğiz. Öncelikle arama kısmına yüklemek istediğimiz oyun veya uygulamayı yazalım. Daha sonra “Yükle” butonuna tıklayalım. Uygulamanın hangi izinleri istediği ve ücretli ise fiyat bilgisi karşımıza çıkıyor. Ayrıca altında da bağlı olan istediğimiz cihazımızı seçerek

Android Uygulamasını Yükleme

Eğer uygulama cihazlarınızın herhangi birinde yüklü ise uygulamanın kenarındaki yeşil kutucukta “Yüklendi” yazısı yazacaktır. Bu yazının üstüne tıkladığınızda uygulamayı diğer cihazlarınıza da yükleyebileceğiniz, tıpkı önceki gibi bir menü çıkıyor. Listeden yüklemek istediğiniz cihazı seçerek yükleme işlemini tamamlıyorsunuz.

Uygulama izinleri ve cihaz seçme

Bu kadar küçük bir işlemle bilgisayarın üzerinden çok kolay şekilde istediğimiz uyumlu oyunu, uygulamayı yükleyebilir keyfini çıkarabilirsiniz!

Yüklenen bir uygulama

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.