Ana sayfa Android Google Etkinliğinde Android Wear 2.0 Duyuruldu!

Google Etkinliğinde Android Wear 2.0 Duyuruldu!

PAYLAŞ

Bu yıl düzenlenen Google geliştiriciler konferansında son zamanların trendleri arasında yer alan Giyilebilir teknolojiler için Android Wear 2.0 Duyuruldu!

Google’ın geliştiriciler konferansı I/O 2016 nihayet geçtiğimiz gün gerçekleşti. Konferansta geliştiriciler ile önemli bilgiler paylaşan Google aynı zamanda etkinlik ile beraber yeni yazılımlarını vs. de tanıttı.

Akıllı saatler ve giyilebilir cihazlar için önemli bir rol oynayan Android Wear uzun bir süredir güncelleme gelmeden kullanılıyordu. Ancak teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve akıllı saat üreticilerinin yeni özellikler eklemesi üzerine Google bu yıl ki etkinlikte Android Wear 2.0 sürümünü tanıttı. 2014 yılından bu yana en büyük güncelleme olan Android Wear 2 ile beraber Android Wear işletim sistemine sahip olan bir çok akıllı saat ve giyilebilir cihazlara yeni özellikler eklenebilecek.

Android Wear 2.0 Duyuruldu!

Android Wear 2.0 Duyuruldu 2
Fotoğraf 2 : Güncellenen Android Wear 2.0 ile mesajlaşma ve mail sistemi artık daha stabil hale getirilmiş.

Mesajlaşma sisteminde önemli ölçüde değişiklik yapan Google artık otomatik yanıt özelliği, el yazısını tanıyan sistem ve bunların dışında ekran boyutuna bağlı olarak küçük klavye desteği gibi özelliklerle giyilebilir cihazlarda özellikle akıllı saatlerde ki mesajlaşma sistemini geliştirmiş oldu. Mesajlaşmanın yanı sıra artık spor faaliyetlerinde de daha aktif bir rol oynayacak olan Android Wear 2.0, egzersiz tanımlama sistemi ile, kullanıcıların yaptığı egzersizleri 3. parti uygulamalarla kullanabilecek. Böylelikle Google Fit ile senkron bir şekilde çalışan cihaz, spor faaliyetlerinde de önemli bir rol oynamış olacak.

Yeni sistem arayüzü ile dikkatleri üzerine çekecek olan Android Wear 2.0 aynı zamanda materyal dizayn ile de dikkat çekecek. Güncelleme şu an için geliştirici önizlemesinin yayınlanması ile mümkün hale geldi. Aynı zamanda LG Watch ve Huawei Watch akıllı saatleriyle yeni sürümü test edebilirsiniz. Geliştirici önizlemesini şuradaki linkten indirip, Android Wear işletim sistemine sahip cihazınıza kurabilirsiniz.

Android Wear 2.0 Duyuruldu!

Düzenlenen etkinlik sonrasında Android Wear 2.0’ın geliştirici sürümünün dışında tüm cihazlara gelecek güncellemesinin ne zaman çıkacağı konusunda dedikodular çıkmaya başladı. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok. Ancak yeni çıkacak akıllı saatlerin Android Wear 2.0 ile geleceği söylenmekte. Bu arada Android Wear 2.0’ı daha detaylı bir şekilde anlatan bir de video hazırlamış Google amca, izlemek isterseniz ;

Tahmini olarak konuşmak gerekirse, yapılan testlerin başarıya ulaşması sonrasında yaklaşık 1 ay süren çalışmalarla Android Wear 2.0 cihazlarda yer edinmeye başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.