Ana sayfa Android Android Wear Watch Face Lollipop Güncelleştirmesi Çıktı

Android Wear Watch Face Lollipop Güncelleştirmesi Çıktı

PAYLAŞ

Android Wear için yeni bir dönem başlıyor . Bu dönem bizi hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor. KitKat ve sonrası işletim sistemlerinde çalışan ve akıllı telefonlarla senkronize olan Google’ın yeni akıllı saat yazılımı Android Wear Watch Face nihayet çıktı!

Uzun süredir beklenen bu uygulama arayüzü duyurulduğunda dahi insanlar heyecanlanmıştı. Çünkü Google’ın Android içerisinde sunduğu mevcut kişiselleştirme ve özelleştirme seçenekleri Android kullanıcılarının Google’dan beklediği kadar iyi değildi.

android-wear-pacman

Beklemediğimiz birkaç değişiklik bulunuyor. Ana ekran hareketi değiştirilerek, ekran kaydırılıp aşağı indirildiğinde açılıyor. Daha önce ise, tam kaydırarak saatin ses ayarları yapılıyordu. Biraz aşağı kaydırınca, pil bilgisi ve tarih göstergesi bulunuyordu. Şimdi, aşağı kaydırarak parlaklık ayarları ve bildirimlerini değiştirebilirsiniz. Hızlı ayarlar menüsü eklenerek kolaylık sağlanıyor. Daha önce ise uygulamalar sayesinde bu özellikler değiştiriliyordu. Şimdi daha kolay ve pratik bir arayüz getirilmiş.

android-wear-plants-and-zombies

Eğer bu kadarı yeterli gelmediyse şunun da müjdesini verebiliriz, Google zaman içinde Android Wear Watch Face için yeni güncellemler açıklayacak ve böylece araüz sürekli gelişecek. Aynı zamanda bu yeni API ile hayatı kolaylaştıracak iki yeni mod da sunuluyor. Bunlarda biri Sunlight Mode (gün ışığı modu), diğeri ise Theater Mode. Sunlight Mode’da parlaklık ayarlarını değiştirebileceğiz ve herhangi potansiyel parlamaların önüne geçeceğiz. Theatre Mode (tiyatro modu) ise sinemaya veya tiyatroya sık gidenler için biçilmiş kaftan. Bunda da görüntüyü kapayıp, uyarı titreşimlerini etkisiz hâle getirebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.