Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Ankaradaki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin!

Ankaradaki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin!

PAYLAŞ

Ankarada yaşanan terör saldırısı sonrasında Facebook Safety Check uygulaması tekrar devreye girdi. Ankaradaki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin!

Kısa zaman önce Ankara da ki terör saldırısı sonrasında Safety Check özelliği tekrardan Ankara’da yaşayanlar için açıldı. Facebook’un Güvenli olduğunu bildirme özelliğini daha öncesinde sizlere duyurmuştuk. Bu özelliği kullanarak güvende olduğunuzu bildirebiliyorsunuz.

Böylece tüm arkadaşlarınıza sizin iyi olduğunuza dair bildirim gidiyor. Safety Check yani Türkçesi Güvenlik Durum Bildirimi olan uygulama, Ankara’da yaşanan 3. patlama sonrasında tekrardan aktif hale geldi. Ankara valiliğinin yaptığı resmi açıklamaya göre şu anda 25 kişinin yaşamını yitirdiğini ve bunun yanı sıra 75 kişinin de yaralandığını da biliyoruz. Yapılan terör saldırısı sonrasında Ankara genelinde telefon hatlarındaki yoğunluktan dolayı kesilmeler vs. oluştu. Yakınlarına ulaşmak isteyenler, telefon yerine Facebook’un bu özelliğini kullanarak güvende olduğunu bildirebilir.

Ayrıca arkadaşınıza ulaştınız ve onun iyi olduğunu da biliyorsunuz. Bu durumda Ankara da yaşayan arkadaşınızın yerine güvende olduğunu bildirebiliyorsunuz. Böylelikle interneti vs. olmayan kullanıcılar da güvende olduğu bildirimini yapabiliyor. Facebook’un konu ile ilgili yaptığı açıklama da “Ankara’nın Kızılay semtinde, bomba yüklü bir araçla yapıldığı belirtilen bir patlama gerçekleşti. Medya kaynakları, patlama sonucunda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların olduğunu bildirdi.” açıklaması bulunmakta.

Ankaradaki Patlamada Güvende Olduğumu Nasıl Bildiririm?

Facebook’un Safety Check uygulaması ile birlikte güvende olduğunuzu bildirmek oldukça kolay. Hem tüm facebook arkadaşlarınıza tek seferde haber vermiş olacak, hem de arkadaşlarınızın güvende olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

GuvenlikAnkaradaki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin!

Facebook’un Safety Check uygulamasının mantığı gerçekten de basit. Şuradaki bağlantı üzerinden ilgili sayfaya ulaştıktan sonra, tek yapmanız gereken güvende olduğunuzu bildirmek. Onun için size güvende olup olmadığınıza dair bir soru soracak. Cevabınız sonrasında arkadaşlarınıza durumunuz ile alakalı bildirim gidecek.

Ankaradaki patlamada güvende olduğunuzu bildirmek için profilinizde yaşadığınız yerin “Ankara” olması gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde verdiğimiz linke tıkladığınızda güvende olduğunuzu bildiremezsiniz. Uygulama tamamen konum bazlı çalışmakta.

Ankara Güvenpark çevresinde gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı ve sabır dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.