Ana sayfa Sosyal Medya Ankaradaki Saldırıdan Sonra Facebook ve Twitter’a Erişim Sorunu

Ankaradaki Saldırıdan Sonra Facebook ve Twitter’a Erişim Sorunu

PAYLAŞ

Dün alınan acı haber, sosyal medyaya erişim problemi getirdi. Ankaradaki bombalı saldırıdan sonra Facebook ve Twitter’da erişim sorunu yaşandı

Ankara da yaşanan bombalı saldırının hemen ardından ülkemizde Facebook ve Twitter’a erişim problemleri yaşanmaya başladı. Bazı kullanıcılar twitter ve Facebook’a giriş yaparken, bazı kullanıcılar ise giriş yaptığında önlerinde sadece beyaz bir ekran ile karşılaştı. Facebook ve Twitter’da ülke genelinde yaşanan erişim sorunu, daha öncede çeşitli nedenlerden dolayı yaşanmış, birçok kullanıcı ereişimde sıkıntılardan dolayı giriş yapamamıştı. Neredeyse 3 ay öncede Ankarada bombalı saldırı yapılmış, terör saldırısının hedefinde sivil halk yer almıştı.

Ankara’da dün alınan acı haber ile beraber bombalı terör saldırısı bir kez daha yaşandı Ankara Valisinin yaptığı açıklamalarda 28 kişinin hayatını kaybettiği, bunun yanı sıra 61’de yaralı olduğunu söyledi. Ayrıca olayın yaşanması ile beraber ülke genelinde tüm kanallara olayla ilgili yayın yasağı getirildi. Bu yayın yasağından hemen sonra da, Facebook ve Twitter’a erişim problemi yaşandı. Bu yüzden birçok kullanıcı, erişim probleminin olaydan kaynaklı olduğunu savundu. Olayın gerçekleşmesinden kısa bir süre, olay tüm dünya basınında yer aldı, hatta olaydan birkaç saat sonrasında Facebook’ta tüm Ankara da yaşayanların safety check özelliğini kullanması açıldı. Şurada da paylaştığımız gibi Safety Check özelliği ile beraber Ankara da yaşayanlar güvende olduklarını arkadaşlarına duyuruyordu. Olay Facebook’ta #ankara etiketiyle birçok kullanıcının yorumunu içeriyor.

aNKARAOlayın tüm dünya basınında yukarıdaki şekilde yayılması ile beraber, Twitter ve Facebook erişim sorunu da basında yer aldı. Patlamanın yaşanmasının hemen ardından RTÜK tarafından haber kanallarına vs. yayın yasağı getirilmesi, akıllara bu yasağın da patlamadan dolayı olduğunu getirdi. Yayın yasağının yapılması ve Sosyal medya’ya erişim probleminin yaşanmasından dolayı patlama hakkında bilgi alabilmek çok zorken, dünya basınında Ankara da ki patlama yukarıdaki şekilde yer aldı.

Teknovi ailesi olarak, Ankara da ki bombalı saldırıda Hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet, Acılı ailelerine Sabır diliyoruz. Ayrıca hastahanede olan ve tedavileri süren tüm yaralılarda umarız ki, en kısa sürede sağlığına kavuşur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.