Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook ile Ankaraki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin

Facebook ile Ankaraki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin

PAYLAŞ

Daha öncesinde doğal afetlerde güvende olduğunu bildir, özelliği ile karşımıza çıkan, Facebookta Ankaradaki Patlamada Güvende Olduğunuzu Bildirin

Dünyanın en çok zyaret edilen internet sitelerinden olan ve aynı zamanda en çok kullanılan sosyal medya sitesi, Facebook’ta deprem, sel ve diğer doğal afetlerin yaşandığı bölgelerde “Güvende olduğunuzu” bildirebiliyordunuz. Kısa zaman önce ülkemizin başkenti Ankara’da meydana gelen Terör saldırısından sonra, Facebook bu özelliğini Ankara da yaşayan kişilere açtı. Eğer Ankara da yaşıyorsanız ve bu patlama sonrasında güvende olduğunuzu belirtmek isterseniz, şuradaki bağlantı üzerinden bilgi verebilirsiniz.

Facebook bu özelliği ile beraber aslında insanların birbirleri ile iletişimini kolaylaştırıyor. Ortaya çıkan bu özellik ile beraber bölgesel bazda bildiri yapılıyor. Böylece patlama Ankarada yaşandı ise, sadece profilinde “Ankarada Yaşıyor” ibaresi bulunanlar bu özelliği kullanabiliyor. Aynı zamanda arkadaşlarınız arasından kaç kişinin Ankara da yaşadığını da görebiliyor, arkadaşlarınızın güvende olduğunu bildirebiliyorsunuz.

facebookTürkiyenin Başkenti Ankaradaki Patlama 

Ülkemizde yaşanan bu terör saldırısından sonra, Facebook uzun zamandır yürüttüğü bu projeyi devreye soktu. Bölgesel bazda çalışan özelliği kullandığımızda, arkadaşlarımıza güvende olduğumuzu bildirebiliyoruz. Böylelikle arkadaşlarınızın tümünün bildirim ekranına “Gürkan Güvende Olduğunu Bildirdi” şeklinde bildirim düşüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.