Ana sayfa Sosyal Medya Anneannenin Google Araması Sosyal Medyanın Diline Düştü!

Anneannenin Google Araması Sosyal Medyanın Diline Düştü!

PAYLAŞ

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığına göre Anneannenin Google Araması Sosyal Medyanın Diline Düştü! Peki Anneanne Google’da ne aradı dersiniz?

Dünyanın farklı ülkelerinde özellikle de yaşlı insanların teknoloji ile imtihanı bir hayli komik ve sempatik bir hal alabiliyor. İnternet aramaları, Facebook’ta geçirilen zamanlar hatta bazen çağa ayak uydurmak isterken ortaya çıkan manzaralar…

Aslında komik değil, oldukça normal olarak karşılayacağımız bir durum. Ancak, yaşlı insanlar çağa ayak uydurmak isterken bazen konuya tam hakim olamadıklarından dolayı ortaya ilginç manzaralar çıkabiliyor. Ben John isimli Twitter kullanıcısı da geçtiğimiz günler de anneannesinin internette gerçekleştirmiş olduğu bir Google aramasını Tweet atarak paylaşmış, daha sonrasında kullanıcılar binlerce retweet ve fav atmıştı.

Anneannenin Google Araması Sosyal Medyanın Diline Düştü!

İnternet aramasında yaşlı kadın oldukça nazik bir şekilde davranmış olmalı ki her şeyi bilen Google’a “Please translate these roman numerals mcmxcviiii thank you” şeklinde arama yapmış. Anneanne burada şunu demek istiyor : “Lütfen bu roma rakamlarını çevir mcmxcviii teşekkürler.” İnternet aramasının görüntüsünü tarayıcısının geçmiş kısmında gören Ben John’un twitter da bunu paylaşması üzerin tweet tam 10 binden fazla retweet ve aynı zamanda bir o kadar da favori aldı.

anneanneGoogle aramasını Twitter’da paylaşan kullanıcı daha sonrasında Anneannesi ile beraber sosyal medyanın gündemine oturdu. Twitter kullanıcısının paylaştığı arama görseli yukarıdaki şekilde. Anneanne fazlasıyla kibar ve nazik olmalı ki bu şekilde bir arama gerçekleştirmiş.

anneannee

Anneanne’nin Google’da yaptığı arama aynı zamanda Ben Tarafından da : “Aman Tanrım! Benim anneannem laptopu açmış ve google aramasına “teşekkür ederim” ve “lütfen” yazmış. Ben Yapamam.” sözleriyle paylaşıldı. Durum böyle olunca da sosyal medyada ilginç diyaloglar yaşandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.