Ana sayfa İnternet Anonymous Bankalara Saldırı Planı Yapıyor!

Anonymous Bankalara Saldırı Planı Yapıyor!

PAYLAŞ
Anonymous Bankalara Saldırı Planı Yapıyor

Dünyanın en bilinen ve yaptıklarıyla en çok dikkat çeken hacker gruplarından olan Anonymous Bankalara Saldırı Planı Yapıyor! Detaylar haberimizde.

Anonymous’un yeni hedefinin bankalar olduğu ortaya çıktı. Endonezya ve Güney Kore Merkez Bankaları’na ait resmi internet sitelerini eş zamanlı olarak hackleyen Anonymous için yeni hedef bankalar olduğu öğrenildi.

Anonymous’un Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları’nın internet sitelerini eş zamanlı olarak hacklemesi dünya genelinde geniş yer buldu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada saldırının herkes tarafından bilinen Anonymous grubu tarafından yapıldığı belirtildi.

Anonymous Bankalara Saldırı Planı Yapıyor!

Anonymous hacker grubunun Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları’na ait web sitelerine yaptığı saldırı dünya genelinde büyük siber saldırı olarak nitelendiriliyor. Bu nedenden dolayı Endonezya Merkez Bankası, bu tür siber saldırıların tekrar etmemesi için dünyanın çeşitli yerlerinde 149 bölgede internet sitelerine girişi engelledi. Yetkililer tarafından yapılan diğer açıklamada daha önce yine böyle bir saldırının olduğu ancak hackerlerin yalnızca failler tarafından kullanılan IP adreslerine eriştikleri belirtildi.

Açıklamada Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları’na yapılan saldırıların ikisinin de DDoS tarafından olduğu söylendi. Bu yüzden saldırıların aynı kaynaktan olduğu göz önüne alınırsa Asya ekonomisi için tehlike doğurabilir. Çeşitli bölgelerde gerçekleştirilen banka saldırılarının Anonymous tarafından yapıldığı iddia ediliyor. DDoS yönetimi sunucularlardan yardım alarak web sitelerini devre dışı bırakma yöntemi siber saldırıda en etkili yöntem olarak belirtiliyor.

Zaten ünlü hacker gruplarının bu tür yöntemleri kullandıklarını hepimiz biliyoruz. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada zararın çok fazla olmadığı ve bu yüzden fazla bir kayıp yaşanmadığı söylendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.