Ana sayfa İnternet Anonymous Türkiye’ye Saldırdı!

Anonymous Türkiye’ye Saldırdı!

PAYLAŞ
Anonymous Türkiye'ye Saldırdı

Daha öncesinde ülkemize yaptığı saldırılar ile gündemde kalmayı başaran Anonymous Türkiye’ye Saldırdı! Youtube üzerinden yayınlanan bir video ile Türkiyeye seslenen hacker grubu, Hollywood’da Presbyterian Sağlık merkezinin veritabanının siber saldırı altında kalması sonrasında Türkiyeye intikam için saldırı yapacaklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz şubat ayında gerçekleşen olay da Türk hacker grubu 2 hastahane veritabanına sızdıklarını ve ellerinde belgeler olduğunu söylemişti.

Hacker grubunun bu açıklaması Anonymous’u kızdırmış, grup bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklama da intikamımız kısa süre içerisinde gerçekleşecektir denmişti. Türk hacker grubunun saldırısı sonrasında açıklamalarına devam eden anonymous, aynı zamanda yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu da vurgulayarak, Türkiyeye saldırdıklarını bildirdi. Ellerinde 1.9 Gb verilerin bulunduğunu söyleyen hacker grubu, hastaların her türlü bilgilerinin yer aldığı sıkıştırılmış dosyanın 1.9 Gb boyutuna ulaştığını ve 1 milyondan fazla hastanın kimlik bilgilerinin de bu dosyalar arasında yer aldığını duyurdu.

Anonymous Türkiye’ye Saldırdı!

Anonymous saldırısı sonrasında saldırının hangi hastahanelere vs. yapıldığı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak 1 milyondan fazla hastanın teşhisleri, tahlilleri, tüm testleri ve kimlik bilgilerinin ellerinde olduğunu söyleyen Anonymous’un kısa zaman sonra açıklama yapması bekleniyor.

Şu anda Anonymous tarafından herhangi bir resmi açıklama gelmediği için hangi hastahanelere saldırıldığı konusunda bilgi yok. Ancak bazı kaynaklar, Türkiyede ki devlet hastahanelerine yönelik bir saldırı olduğunu doğruluyor. Türkiyede ki sağlık kuruluşlarında bulunan güvenlik açıkları sebebiyle Anonymous’un sisteme giriş yapması, siber güvenliğin ne derece önemli olduğunu gösterdi.

Saldırı sonrasında yayınlanan haberler ile beraber, Anonymous’un Türkiyedeki temsilcileri bir tweet attı ve grubun resmi twitter hesabı tarafından da retweetlendi. Tweette – Bunun gerçekten Anonymous yaptığına dair bir video dışında herhangi bir kanıt var mı? Sor kendine bu soruyu. sözleri kullanıldı. Yani saldırı konusunda video yayınlanıp kaldırıldığı için herhangi bir kanıt yok. Ancak ilerleyen zamanlarda Anonymous saldırıyı üstlendiği zaman böyle bir saldırının yapıldığını kesin olarak söyleyebiliriz.

Umarız saldırı sonrasında ele geçirilen bilgiler internete sızdırılmaz. Aksi halde, daha önce yaşanan kimlik bilgilerinin sızdırılması olayına döneceğinden şüphemiz yok. Olayın gerçek olup olmadığı konusunda henüz net bir kaynak yok. Bu yüzden en azından Şu anda Anonymous’dan açıklama beklemekten başka bir çare yok maalesef.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.