Ana sayfa Akıllı Telefon Antutu En Hızlı Telefonları Açıkladı (2015 – 2016)

Antutu En Hızlı Telefonları Açıkladı (2015 – 2016)

PAYLAŞ

Mobil cihazlar arasında performansa dayalı testler yapan ve karşılaştıran AnTuTu, geçtiğimiz günlerde
2015 yılının sonuna doğru, 2016 yılına girmemiz ile berabera, şu anda piyasada bulunan telefonlara göre, en hızlı akıllı cihazlarını bir liste halinde kullanıcılarına sundu.

Günümüzde akıllı telefonlar arasında neredeyse bir savaş var. Kullanıcılar, benim telefonum daha hızlı açılıyor,  benim işlemcim daha iyi, benim işlemcim cortex vs. vs. şeklinde cümleler kullanıyor. Artık bu savaşı bitirmek ve cihazları en ince ayrıntısına kadar analiz etmek için, Antutu tarzı akıllı telefonlara yüklenebilen uygulamalarla cihazlarımızı test ediyoruz. Böylece, puan karşılaştırması yaparak hangi cihazın daha hızlı olduğunu, artılarını ve eksilerini kolayca görebiliyoruz. Performans Testi uygulamaları arasında en yüksek skora sahip cihaz, kullanıcılar tarafından tercih edilme sebebi olarak gösteriliyor. Yenilenen Akıllı telefonlara uygun bir şekilde, performans ölçüm  uygulamaları da gelişerek, puanlama sistemini buna göre düzenliyor.

Antutu uygulaması, 2015 yılının sonlarına doğru kullanıcılarının karşısına Antutu v6 ile çıktı. Böylelikle daha gelişmiş bir test yapan uygulama, puanlama sistemini de bu gelişmiş seviyesine göre düzenledi. Antutu v6 uygulamasından elde edilen bilgilere göre, Antutu v6‘dan en çok puan alan, dolayısıyla uygulamaya göre en hızlı mobil cihazlar şu şekilde ;

samsunggalaxys6edgeplusantutu

5 – Galaxy S6 Edge Plus Samsung’un telefondan daha çok, Phablet diye tabir ettiğimiz, büyük ekranlı cihazı, Galaxy S6 Edge Plus, 2K çözünürlükteki 5.7″ bir ekrana sahip. 4 Gigabyte (GB) Ram’e sahip olan akıllı telefon, aynı zamanda 16 Megapiksel kamera ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Cihazın fiyatı 2.400 TL ve civarlarında. Yüksek segmentte cihaz arayanlar için birebir diyebiliriz. Antutu sonuçlarına göre Samsung Galaxy S6 Edge Plus, toplamda 82.087 puan alarak listede 5. sırada yer alıyor.

galaxynote5antutudegerleri

4Samsung’un en çok tercih edilen ailesi, Galaxy Note ailesinin en yeni üyelerinden olan ve yine Phablet diyebileceğimiz bir diğer model, Galaxy Note 5, 2K Çözünürlükte 5.7″ ekrana sahip. 16 Megapiksel kameraya ve 4 GB Ram’e sahip. Bütçesi kısıtlı olmayan ve genelde grafik – tasarım gibi çizim işleriyle uğraşanlara hitap eden cihaz, 2400 TL civarlarında bir fiyat etiketine sahip. S6 Edge Plus’dan tek farkı kalem olarak gösterilsede AnTuTu’dan toplamda 83,364 puan alarak listede 4. sırada yer alıyor.

meizupro5antutudegerleri

3 – Çin’de parlayan ve daha sonralarda Dünyaya açılarak hızlı bir yükseliş sağlayan Meizu firması, özellikle Meizu Pro 5 ile sektördeki diğer firmalara iddialı bir rakip oldu. 1700 TL fiyatıyla iddialı bir duruş sergileyen Meizu Pro 5, 2015 eylül ayında çıktı ve fiyat-performans bakımından iyi bir çıkış yakaladı. Full HD,5.7″ büyüklükte bir bir ekrana, 21 Megapiksel iddialı bir kameraya ve 4 GB Ram’e sahip olan Meizu Pro 5, AnTuTu’dan toplamda 86,214 puan alan Meizu Pro 5 listede 3. sırada yer alıyor.

huaweimate8antutudegerleri

2Huawei’nin iddialı tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Mate 8 cihazı, aslında hiçte şaşırtmadı. 6″ Full HD Ekrana sahip olan cihaz, 16 Megapiksel kamera ve 4 GB Ram’e sahip. Huawei’nin sade ve basit arayüzüne sahip olan cihaz, Huawei damgalı HiSilicon Kirin 950 işlemci ile oldukça hızlı. Ülkemizdeki fiyatı henü belli olmasada 2600 TL civarlarında piyasaya gireceği beklenen Huawei Mate 8 Akıllı telefon, Ayrıca, kullanıcılara yüksek bir performans sağlıyor. Tasarımıyla da dikkatleri üzerine çeken Huawei Mate 8, 92.746 puan ile AnTuTu listesinde 2. sırada yer alıyor.

iphone6splusantutudegerleri

1Apple’ın gelişen Akıllı Telefon sektörüne biraz da olsa uyum sağlayarak, FHD, 5.5″ ekran, 12 Megapiksel geliştirilmiş kamera, 2 GB Ram ve önceki Apple cihazlara göre daha gelişmiş bir işlemci, Apple A9 işlemciye sahip olan cihaz, 3200 TL‘den başlayan fiyatıyla yürek hoplatsa da listede ilk sırada yer alıyor. Kendi segmentindeki cihazlara baktığımızda, fiyatı oldukça yüksek olsa da, iPhone 6S plus, 132.620 puan alarak en yakınındaki Huawei Mate 8’e 40 bin’den fazla fark atıyor. iOS işletim sistemine sahip cihaz, daha çok bütçesini yukarıda tutanlara hitap ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.