Ana sayfa Soru - Cevap App Store Ne İşe Yarar?

App Store Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

App Store, Apple’ın kendisine ait bir uygulama mağazasıdır. Bir milyondan fazla uygulamayı bünyesinde barındıran App Store aynı zamanda dünyanın en büyük uygulama mağazasıdır. App Store’u yalnızca Apple cihazlarına sahip insanlar tam manasıyla verimli bir şekilde kullanabiliyor ve yararlanabiliyor.

App Store’u selefleri Google Play Store ve Windows Store gibi mağazalardan ayıran en büyük özelliği katı bir uygulama yayınlama kuralları olması. Bunun sonucu olarak kalitesiz ve işlevsiz uygulamalar hiçbir şekilde App Store’da barınamamakta. Bunu Apple’ın katı inceleme sistemine borçlu tabikide.

Katı bir inceleme sisteminin dışında güvenlik de önemli tabi. App Store’da herhangi bir antivirüs yazılımına rastlamamıştır hiçbir kimse. Bunun nedeni aslında yine katı bir yayın öncesi inceleme sistemine borçlu.

Kullanıcı kitlesinin daha çok aktif, sosyal ve harcama yapmaktan çekinmeyen kişilerden oluştuğu için geliştiriciye en fazla kazandıran uygulama mağazası App Store’dur. Bu yüzden şirketler mobil uygulama konusunda önceliklerini Apple’a göre belirlemekte.

Son bir bilgi olarak App Store’un tüm özelliklerinin yerli geliştiricilere açık olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin Google Play Store, yerli geliştiricilere bazı kısıtlamalar getirirken, App Store’da böyle bir kısıtlama söz konusu bile değil. Bu sebeple yerli uygulama konusunda App Store çok daha zengin bir listeye sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.