Ana sayfa Apple App Store Yükleme Sınırı 2GB’tan 4GB’a Çıkarıldı

App Store Yükleme Sınırı 2GB’tan 4GB’a Çıkarıldı

PAYLAŞ

Apple’ın App Store mağazasında dosya ve uygulama yükleme sınırı bulunuyordu ve bu rakam 2GB’dı. Yani şimdiye kadar en fazla 2GB boyutunda uygulamalar yüklenebiliyordu. Firma son kararıyla değişikliğe imza attı.

Buna göre, App Store’un limiti artık 2GB’tan 4GB’a yükseltildi ve karar geliştiricilere yapılan açıklamayla doğrulandı. Kararın ardından son zamanlarda düşük boyutlu iPhone modelleri alanlar üzülürken, yeni telefon almayı düşünenler ise tekrar gözden geçirmeye karar verdi.

Firmanın geliştirici sayfasında yaptığı açıklamayla, bu değişikliğin amacı uygulama deneyimlerini zenginleştirmek olarak gösterildi. Bundan böyle Apple ürünleri için çok daha büyük boyutlarda uygulamalar indirmek ve geliştirmek mümkün olacak.

app-store

iOS’un en büyük rakibi olan, bir diğer mobil işletim sistemi Android’de ise 2012 yılından bu yana 4GB’lık kısıtlama bulunuyor. Apple ise çok uzun süredir sınırı 2GB olarak tutuyordu.

Ayrıca mobil veri kullananlar bundan etkilenmeyecek çünkü hâlâ 3G bağlantı üzerinden en fazla 100MB veri indirmek mümkün. Daha büyük boyutlu dosyalar için Wi-Fi bağlantısı şart.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.