Ana sayfa Uygulama App Store’da 2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Uygulaması!

App Store’da 2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Uygulaması!

PAYLAŞ
App Store'da 2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Uygulaması

Yılın sonlarına doğru yaklaşmamızla beraber App Store’da 2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Uygulaması açıklandı. İşte 2016 yılında en çok indirilen uygulamalar.

Bu yılın sonlarına doğru yaklaşırken, Apple tarafından AppStore’da 2016 yılının en çok indirilen iOS uygulamaları listesi paylaşıldı. Bir gelenek haline gelen yılın en çok indirilen uygulamalarına Apple tarafından yeni liste eklendi. Aslında baktığımız zaman liste de hep bildiğimiz ve tahmin ettiğimiz uygulamalar yer alıyor.

Yılın son günlerinde Apple 2016’nın En Çok İndirilen 10 Uygulamasını Açıkladı. Liste de aslında beklediğimiz uygulamalar yer alıyor. Ancak 1 tane de sürpriz uygulama bulunuyor. Bu süprizin dışında Pokemon GO, Google Maps, Messenger gibi uygulamalara yer verilen liste de, farklı bir durum yok. Ancak sürpriz bir şekilde Snapchat listenin başında yer alırken, Messenger’da 2. sırada yer aldı. Facebook’un popüler mesajlaşma servisi Messenger, Facebook’dan daha fazla indirme almış durumda. Listenin 3. sırasında ise son zamanların en çok dikkat çeken oyunu Pokemon Go var.

App Store’da 2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Uygulaması!

Ülkemizde çıkmamasına rağmen bir çok farklı kaynaktan indirildiğini biliyoruz. Buna rağmen AppStore’da en çok indirilenler arasında 3. olmuş. Apple tarafından yayınlanan 2016 yılının en çok indirilen 10 uygulaması listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1. Snapchat
  2. Messenger
  3. Pokémon GO
  4. Instagram
  5. Facebook
  6. YouTube
  7. Google Maps
  8. Pandora
  9. Netflix
  10. Spotify Music

Liste de bir diğer dikkat çeken ise Pandora’nın en çok indirilenler listesine girmesi. Listeye 8. sıradan giriş yapan Pandora her ne kadar ülkemizde çok kullanılmasa da dünyanın farklı ülkelerinde oldukça fazla kullanılıyor.

Pandora Nedir diye merak edenler için kısaca açıklayalım. Pandora, Spotify tarzı müzik dinleme platformu diyebiliriz. Spotify’a göre bir çok farklı özelliğe yer veren uygulama, aynı zamanda kullanıcılarına en uygun müziği dinletmeyi amaçlıyor. Ücretsiz müzik ve radyo deneyimi ile Spotify’dan daha çok indirme sayısına ulaşan uygulama, yılın en çok indirilen uygulamaları arasında yer almış. Aralık ayı itibari ile genel anlamda Facebook, alt uygulamaları ile beraber kazancını tavan yapmış diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.